Poniatowicze. Policjanci zatrzymali Polkę w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy


Policja zatrzymała kolejnego tzw. kuriera nielegalnych imigrantów

Policja zatrzymała w Podlaskiem kolejną osobę podejrzewaną o pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy z Białorusią. Za kierownicą samochodu skontrolowanego w Poniatowiczach (w powiecie sokólskim) siedziała Polka.

Podlaska Policja: Wczoraj policjanci zatrzymali 1 osobę w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Około 17:30 policjanci z sokólskiej patrolówki w m. Poniatowicze zatrzymali do kontroli mitsubishi na polskich tablicach rejestracyjnych. Siedząca za kierownicą kobieta (ob. Polski) została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu, a jej auto na strzeżony parking.

Od sierpnia ub. roku zatrzymano w regionie ponad 400 tzw. kurierów

Podlaska Policja: To już 406 osoba zatrzymana w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy od początku trwania kryzysu migracyjnego. Kurierzy chcieli przewieźć 1521 osób.

Policja nie podaje, jaki dokładnie był związek zatrzymanej kobiety z nielegalną imigracją przez granicę polsko-białoruską. Zatrzymana została do kontroli drogowej, gdy jechała samochodem na polskich numerach rejestracyjnych, w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy, choć nie wiozła cudzoziemców, którzy nielegalnie przeszli przez granicę.

Zatrzymań dokonują też patrole Straży Granicznej

Z danych Podlaskiego Oddziału SG wynika, że od początku tego roku było to ok. 70 osób podejrzanych o pomocnictwo, w kilku przypadkach doszło do pościgów, bo kierowcy próbowali uciekać. Za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy grozi do ośmiu lat więzienia.

Wobec cudzoziemców zatrzymywanych za pomocnictwo, a do tej pory przebywających legalnie w Polsce, oprócz postępowania karnego zostaje wszczęte równolegle postępowanie administracyjne w celu wydania decyzji zobowiązującej do powrotu do kraju pochodzenia. Dodatkowo tacy cudzoziemcy dostają zakaz wjazdu do Polski i krajów Schengen na 5 lat.Array

Red. M.L.

Fot. Twitter Podlaska Policja

Podlaska Policja / PAP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy