Rodzina z Kruszewa wciąż potrzebuje wsparcia po wybuchu gazu

Rodzina z Kruszewa wciąż potrzebuje wsparcia po wybuchu gazu

Rodzina straciła dach nad głową w wyniku wybuchu gazu w piwnicy. Do eksplozji doszło 25 lutego w miejscowości Kruszewo-Wypychy, w gminie Sokoły. Podczas wybuchu w domu było trzy osoby.

Rodzina dostała tymczasowe schronienie od gminy. Do czasu odbudowania domu mają do dyspozycji mieszkanie.

Kruszewo Wypychy. Po wybuchu gazu zawalił się dom – trzy osoby trafiły do szpitala

Najbardziej ucierpiała Pani Renata. Co prawda wypisano ją z Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, ale oparzenia ciała sięgają 50 procent ciała.

Na kobiecie miał się zapalić polar, wykonany ze sztucznego tworzywa. Ściągnęła go z siebie wraz ze skórą. Ma również spalone włosy i poparzoną twarz. Potrzebuje specjalistycznej pomocy, w tym rehabilitacji. Problemem są też zmiany opatrunków, na które jeździ do pobliskiego szpitala. Rodzina zbiera siły po stracie.Podczas wybuchu ranna  została seniorka roku- pani Bogumiła. Po wybuchu trafiła do szpitala.  Zmarła niespodziewanie kilka dni później,  już po powrocie ze szpitala. Powodem był zator. Nie sposób ocenić jak do śmierci seniorki przyczynił się wybuch i związany z nim stres.

Z przykrością zawiadamiam, iż w dniu 03.03.2021r. w wyniku powikłań pourazowych odeszła od nas poszkodowana podczas wybuchu domu  Pani Bogumiła Kulesza. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie (*) – poinformowała Anna Porowska organizująca pomoc rodzinie z Kruszewa Wypych. 

W pomoc rodzinie zaangażowali się sąsiedzi. Poszkodowana rodzina liczy na odbudowanie domu.  Łącznie ze wszystkich zbiórek rodzina ma  ok. 200 tys. To wciąż zbyt mało.

Koszt budowy domu do stanu deweloperskiego to minimum 300-350 tys. zł. Zawalony dom został rozebrany do samych fundamentów. To ponury widok.

Rodzina potrzebuje też środków na  leczenie i rehabilitacje. Sąsiedzi zorganizowali zrzutkę na portalu internetowym.

https://zrzutka.pl/mgegbt

 

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

https://zrzutka.pl/mgegbt

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy