Rutka Tartak. Pijany kierowca wiózł trzeźwego ojca

PIJANY KIEROWCA WIÓZŁ TRZEŹWEGO OJCA

Suwalscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych 2 nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się 41-letni kierujący bez uprawnień. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Natomiast zatrzymany 25-latek miał ponad 1,6 promila, a obok siedział trzeźwy ojciec z uprawnieniami. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pomimo licznych apeli, nadal zdarzają się osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie”. Do jednego z takich zdarzeń, doszło w środę wieczorem w Suwałkach na ulicy Wigierskiej. Tuż przed 19 policjanci z suwalskiej „drogówki” zatrzymali kierującego renault. Badanie stanu trzeźwości 41-latka wykazało, że miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. Okazało się też, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania, a auto zabrał bratu. Kolejny nieodpowiedzialny kierujący został wyeliminowany z ruchu wczoraj po 14.

Policjanci z Posterunku Policji w Rutce Tartak zatrzymali do kontroli 25-letniego kierowcę audi.

Okazało się, że mężczyzny miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy na miejscu pasażera siedział trzeźwy ojciec, który miał uprawnienia do kierowania. Jak tłumaczył nie wiedział, że syn jest pijany. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kolejny raz przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

 

Red. M.L.

Fot. arch. Podlaska Policja

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy