Ponad 170 tys. zł z funduszy unijnych dla seniorów z gminy Kołaki Kościelne

To dobra wiadomość dla seniorów z gminy Kołaki Kościelne. Dzięki przyznanej dotacji osoby starsze będą rozwijać swoje pasje i zainteresowania

Zajęcia z zakresu kultury fizycznej i specjalistyczne porady dla osób powyżej 60. roku życia. To działania przewidziane w projekcie złożonym przez gminę Kołaki Kościelne. 

Projekt został zgłoszony w ramach naboru prowadzonego przez lokalną grupę działania Brama na Podlasie. Będzie realizowany przez Bibliotekę Publiczną w gminie Kołaki Kościelne. Inicjatywę, która ma za zadanie polepszenie jakości życia osób starszych, wsparł zarząd województwa podlaskiego.

– Starzenie się społeczeństwa, rosnąca populacja osób starszych to problemy, z którymi mierzy się nie tylko nasz region, ale też cała Polska i Europa. Dzięki funduszom unijnym, które wspierają nawet najmniejsze, lokalne inicjatywy możemy pomóc seniorom i sprawić, że jeszcze długo pozostaną aktywni – mówi Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Projekt gminy Kołaki Kościelne przyczyni się do przeciwdziałania wykluczeniu, osamotnieniu i marginalizacji osób starszych.

Zwiększy się liczba miejsc w istniejącym już Klubie Seniora. Z jego oferty skorzysta kolejnych 20 osób powyżej 60. roku życia. Zostanie również rozszerzona oferta proponowanych zajęć i aktywności. Klub stanie się miejscem, gdzie osoby starsze będą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. To z kolei pomoże zapobiegać poczuciu izolacji i osamotnienia.

Całkowity koszt projektu wyniesie ponad 180 tys. zł. Przyznana dotacja w wysokości ponad 170 tys. zł pochodzi z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Red. M.L.

Fot. Pixabay

Edyta Chodakowska-Kieżel, Barbara Likowska-Matys UMWP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy