Rzecznik IMGW: weekend wiosenny, ale od poniedziałku wraca zima

Weekend powinien być wiosenny, ciepły, burzowy, ale w poniedziałek nastąpi powrót zimy, a wtorek będzie prawdopodobnie najzimniejszym dniem tej wiosny – powiedział PAP rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski

Według synoptyków w weekend mogą występować burze niemal na terenie całego kraju, ale szczególnie na północy. Nie będzie jednak już tak ciepło jak w piątek, ponieważ na krańcach wschodnich termometry wskażą do 14-15 st. C., nad morzem ok. 9-10 st. C., na pozostałej części kraju ok. 11-12 st. C. W niedzielę ma być jeszcze chłodniej, w centrum do ok. 10 st. C., na północy 6-8 st. C., na południu 12-13 st.

„Ten weekend będzie raczej chłodniejszy, ale można powiedzieć, że wiosenny” – ocenił rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Jak podkreślił, niebo będzie raczej pochmurne, a jeśli wystąpią burze, to w czasie ich przechodzenia spodziewać się można intensywniejszego deszczu i porywów wiatru. Prognozy nie wskazują na przymrozki w nocy.

Po weekendzie ma powrócić zima. W poniedziałek śnieg może sypać w całym kraju.

„Z poniedziałku na wtorek mogą wystąpić oblodzenia” – ostrzegł rzecznik IMGW.

Niewykluczone, że już w nocy z niedzieli na poniedziałek przy gruncie wystąpią minusowe temperatury.

Nad Polskę napłynie powietrze polarne.

Wiatr będzie potęgował odczucie zimna. Na północy wystąpi maksymalnie 1-2 st. C, w centrum 5-6 st., na południowym wschodzie maksymalnie 8-9 st. Przyrost pokrywy śnieżnej na nizinach może wynieść 3-4 cm, a w górach więcej niż 5 cm.

W nocy z poniedziałku na wtorek w nocy należy się spodziewać mrozu na terenie całego kraju, na Suwalszczyźnie do minus 4 st., a pozostałych częściach kraju minus 2, minus 3 st. C., na terenach podgórskich jeszcze więcej.

We wtorek śnieg ma sypać cały czas.

Wiatr będzie potęgował odczucie arktycznego powietrza.


Środa wciąż ma być chłodna, chociaż na krańce południowo-zachodnie zacznie nadciągać ciepłe powietrze. Czwartek powinien być cieplejszy. (PAP)

Red. M.L.

Fot. Podlaskie24.pl

IMGW/ PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy