S8. Mandat 3000 zł za antyradar – kierowca wpadł, bo przekroczył prędkość

Antyradar miał uchronić przed mandatem, ale przyniósł odwrotny skutek. Przekonał się o tym kierowca mercedesa, którego policja zatrzymała na krajowej ósemce pod Suwałkami

Policjanci zatrzymali 54-latka, który na krajowej 8 przekroczył dopuszczalną prędkość. Kierowca mercedesa jechał o 27 kilometrów na godzinę za szybko. Przed wymiarem sprawiedliwości nie ochronił go też „antyradar” znajdujący się w jego samochodzie. Mężczyzna został ukarany dwoma mandatami o łącznej wysokości 3 400 złotych. 

 

W sobotni ranek, policjanci z suwalskiej „drogówki” sprawdzali czy kierowcy jadący krajową 8, stosują się do ograniczeń prędkości. Przed 10, w Czerwonce mundurowi zatrzymali do kontroli mercedesa. Miernik prędkości wskazał, że siedzący za jego kierownicą 54-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 27 kilometrów na godzinę.

Mężczyzna był zaskoczony kontrolą

Chwilę później okazało się dlaczego. Otóż w jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli „antyradar”, który ku zdziwieniu 54-latka nie ostrzegł go przed kontrolą drogową.

Za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany dwoma mandatami karnymi, w tym jednym trzytysięcznym za wyposażenie pojazdu w urządzenie informujące o działaniu sprzętu kontrolno-pomiarowego.

Red. M.L.

Fot. KMP Suwałki

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy