Sąd w Bielsku Podlaskim nie dopatrzył się nieprawidłowości przy zatrzymaniu Gienka

Sąd w Bielsku Podlaskim nie dopatrzył się nieprawidłowości przy zatrzymaniu Gienka w Plutyczach

Eugeniusz Onopiuk – rolnik znany z programu telewizyjnego „Rolnicy. Podlasie” został zatrzymany 1 maja przez  bielską policję. Interwencja wyglądała dość brutalnie. Została nagrana a film z niej dostaliśmy od naszego czytelnika. Rolnik miał naruszyć nietykalność cielesną policjanta. Nagranie z zatrzymania Gienka  wzbudziło wiele emocji.

W połowie maja  adwokat poskarżył się na to zatrzymanie do sądu. Jednak Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim nie przychylił się do argumentów adwokata i uznał działania policjantów za legalne, zasadne i prawidłowe.

Sąd uznał za wiarygodne relacje interweniujących funkcjonariuszy policji.

Wskazał, że zatrzymanie było legalne, gdyż zachodziło uzasadnione przypuszczenie, że podejrzany popełnił przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych – poinformowała prezes Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim Mirosława Mironiuk.

W ocenie sądu zatrzymanie było również zasadne, mając na względzie, że przeprowadzenie interwencji obserwowała znaczna liczba osób. Podejrzany mógłby podejmować próby nakłonienia ich do prezentowania korzystnej sobie linii obrony i utrudnić prowadzenie czynności w ramach postępowania przygotowawczego. A z obawy przez grożącą odpowiedzialnością karną, unikać kontaktu z organami ścigania i nie stawiać się na ich wezwanie  – odpowiedziała prezes sądu.

Jednak to jeszcze nie koniec sprawy. Bo w sądzie jest jeszcze inne zażalenie na zatrzymanie rolnika. Złożył je inny adwokat.

Gienka broni AgroUnia. Pomaga mu też prawnik związany z  Podlaską Izbą Rolniczą.

Red. OKO

Fot. Internauta

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy