SG zatrzymała po pościgu Litwina z dużym przemytem papierosów

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali po pościgu i ustawieniu blokady 38-letniego litewskiego kierowcę, który niedaleko Wiżajn (Podlaskie) uciekał przed kontrolą

Okazało się, że miał w samochodzie przemyt papierosów wart szacunkowo blisko 360 tys. zł.

Akcja miała miejsce w minioną środę po południu, podczas działań funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału SG w gminie Wiżajny – poinformowała w czwartek mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik POSG. To gmina przy granicy z Litwą, wewnętrznej granicy UE.

Kierowca auta marki audi na polskich numerach rejestracyjnych, którego Straż Graniczna chciała skontrolować, nie zatrzymał się jednak i próbował uciec. Podjęto za nim pościg, kierujący audi nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. W tej sytuacji przygotowano blokadę z użyciem kolczatki. Jak dodała mjr Zdanowicz, ponieważ jednak samochód zbliżał się z dużą prędkością i było realne zagrożenie dla funkcjonariuszy, padły też strzały z broni gładkolufowej. Samochód udało się unieruchomić.

Kierowcą był 38–letni obywatel Litwy. W samochodzie – w bagażniku i na siedzeniach – miał 22 tys. paczek papierosów z przemytu, o łącznej wartości blisko 360 tys. zł. Były też tablice rejestracyjne z Litwy i Włoch.

Litwin odpowie za przestępstwa karne skarbowe związane z przemytem i za przestępstwa drogowe w związku z tym, że nie zatrzymał się do kontroli.(PAP)

Red. M. L.

Fot. POSG

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy