Siemiatycze. Obywateli Iraku zatrzymano za nielegalne przekroczenie granicy

Służbę dyżurną Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ok. północy z soboty na niedzielę(21.09.) poinformowano o prawdopodobnym, nielegalnym przekroczeniu tzw. „zielonej granicy”.  Na pasie drogi granicznej odnaleziono ślady 5 osób. Byli nimi młodzi Irakijczycy. 

Strona Białoruska poinformowała Podlaski Oddział Straży Granicznej o nocnym zajściu. Po odnalezieniu śladów na pasie drogi granicznej natychmiast rozpoczęto poszukiwania sprawców nielegalnego przejścia. Po kilku godzinach w miejscowości Wilanowo odnaleziono trzech cudzoziemców. Kolejnych dwóch, w niedzielę rano w Siemiatyczach zatrzymał patrol Policji. Zostali oni przekazani funkcjonariuszom z Placówki SG w Mielniku.

Młodzi Irakijczycy

W trakcie działań Policji okazało się, że zatrzymani to obywatele Iraku, w wieku od 19 do 26 lat. Przy sobie z dokumentów mieli jedynie paszporty. Podczas składania zeznać przyznali się, że granicę polsko-białoruską przekroczyli poza miejscem do tego wyznaczonym. Zgodnie z procedurami zostali przekazani stronie białoruskiej.

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Podlaski Oddział Straży Granicznej

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy