Śniadowo. Dzieci pojadą do szkoły nowym autobusem elektrycznym 

Dzieci w Śniadowie Gmina Śniadowo odebrała właśnie nowy elektryczny autobus szkolny.  W pełni elektryczny model ICE12 firmy Yutong został od początku zaprojektowany i zbudowany z myślą o przewozie dzieci do szkół.

Gmina Śniadowo bardzo się cieszy z zakupu autobusu elektrycznego. Zeroemisyjny, ekologiczny transport to konkretne korzyści dla mieszkańców, takie jak mniejsze zanieczyszczenie powietrza i mniejszy hałas. Zakup elektrycznego autobusu to także korzyści dla gminy w sensie ekonomicznym. Długo oczekiwany autobus elektryczny zastąpi wyeksploatowany i kosztochłonny transport, dotychczas wykorzystywany na terenie gminy. Dzięki nowoczesnym technologiom zastosowanym w nowym autobusie, będziemy mogli zapewnić bezpieczeństwo transportu dzieci do szkół i poprawę jakości życia mieszkańców naszej gminy  – mówił wójt gminy Śniadowo, Rafał Pstrągowski.

Śniadowo – podobnie jak 15 innych gmin z całej Polski – uzyskało dofinansowanie na zakup zeroemisyjnego transportu w ramach realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej programu „Kangur – Bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły”.

Główny cel programu NFOŚiGW stanowi zredukowanie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez dofinansowanie zakupu elektrycznych autobusów szkolnych oraz zapewnienie infrastruktury do ich ładowania.

Pierwszą z tegorocznych dostaw realizujemy dla gminy Śniadowo, która dołącza do samorządów wspierających zielony, zeroemisyjny transport. Jednocześnie na lokalnych drogach pojawi się kolejny z modeli Yutong, czyli ICE12. Dzięki programowi „Kangur” droga uczniów do placówek oświatowych w Śniadowie będzie nie tylko bezpieczna, ale również ekologiczna – podsumował Marcin Kucharski, prezes firmy Busnex Poland, która jest oficjalnym przedstawicielem Yutong Bus.

Blisko 12,5-metrowy pojazd sprawdził się na polskich oraz europejskich trasach, m.in. we Włoszech i Francji. Osiąga ponad 300 kilometrów na jednym ładowaniu i wyposażony jest w fotele z pasami bezpieczeństwa, zapewniając komfortową podróż niezależnie od dystansu. Grupa Yutong  ma cztery zakłady, zapewniające imponującą maksymalną dzienną zdolność produkcyjną w postaci 445 autobusów, z których już niemal 400 zasilanych jest alternatywnymi źródłami energii.

Red. OKO

Fot. Yutnong

na podstawie mat. prasowych Yutong

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy