Sobolewo. Wykoleił się pociąg z kruszywem

Wykoleił się pociąg z kruszywem w Sobolewie między Augustowem a Suwałkami

 

Ze składu wykoleiło się 15 z 35 wagonów. Wypadek wydarzył się w powiecie suwalskim. Nic się nikomu nie stało ale trasa kolejowa jest zablokowana.

Na miejsce skierowano dwa pociągi ratownictwa technicznego. Ponieważ jest to jedyny szlak na tej trasie PKP uruchomiło komunikację zastępczą na czas usuwania przeszkody z torów.

Artykuł będziemy aktualizować.

 

Aktualizacja: 20.06.2019, godz. 10:00

„Od Augustowa do Suwałk pasażerowie przewożeni są autobusami” – informuje Andrzej Kierman, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Białymstoku.


We czwartek, o godz. 9:00, PKP PKL wydało komunikat, w którym poinformowano, że „z 15 wykolejonych wagonów usunięto już z torów 3 wagony. Na miejscu pracują dwa specjalne pociągi techniczne i 2 koparki. Usuwany jest wysypany materiał. Wstępnie stwierdzono, że uszkodzonych jest ok. 100 m torów”.

 

Aktualizacja: 20.06. 2019, godz. 17:00

Przywrócenie przejezdności planowane jest do poniedziałku.

Przyczyny wykolejenia zbada specjalna komisja.


 

Aktualizacja: 21.06.2019, godz. 14:30

PKP Polskie Linie Kolejowe informowały początkowo, że ruch będzie przywrócony dopiero w poniedziałek, póżniej, że w nocy z soboty na niedzielę. W piątkowym komunikacie czytamy, że wznowienie ruchu zaplanowano na godzinę 20.

W czwartek służby techniczne usuwały z torów wykolejone wagony. PKP Polskie Linie Kolejowe informują, że służby techniczne przez całą noc z czwartku na piątek prowadziły prace na torach.

 

 

 

Red. OKO

Fot. Facebook

PKP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy