Sokółka.19 latek podejrzany o kradzież jednego autobusu i opryskanie pianą innego

Sokółka.19 latek podejrzany o kradzież jednego autobusu i opryskanie pianą innego

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi podejrzanemu o kradzież z włamaniem do autobusu. Mieszkaniec powiatu sokólskiego zabrał pojazd z jednego z parkingów w mieście i pojechał nim na wycieczkę.

Kiedy ugrzązł na polu, wrócił na parking, skąd próbował ukraść drugi autobus.

To mu się jednak nie udało, więc wnętrze opryskał pianą z gaśnicy. Kilka godzin później wpadł w ręce sokólskich policjantów.

W ciągu kilku godzin od zgłoszenia w ręce sokólskich policjantów wpadł 19-latek podejrzany o kradzież z włamaniem do autobusu. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna włamał się do autobusu zaparkowanego na jednym z parkingów w mieście i pojechał nim na przejażdżkę.

Podróż zakończył jednak na polu, gdzie ugrzązł i nie mógł wyjechać. Wtedy wrócił na parking, skąd próbował ukraść drugi autobus. Jak twierdził, chciał nim wyciągnąć z pola pierwszy pojazd. Swojego planu jednak nie zrealizował, bo nie uruchomił autobusu. Wtedy wziął do ręki gaśnicę i pianą opryskał jego wnętrze.

Pokrzywdzony oszacował wartość skradzionego auta na blisko 80 tysięcy złotych, natomiast uszkodzenia wycenił na 6 tysięcy.

Pracujący nad sprawą policjanci już kilka godzin od zgłoszenia zatrzymali podejrzanego.

Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu sokólskiego, który trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna następnego dnia usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, jej usiłowania oraz zmieszczenia mienia.

Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Red. OKO

Fot. KPP Sokółka

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy