Stop suszy. Konferencja i konsultacje w Białymstoku

Stop suszy. Konferencja i konsultacje w Białymstoku

W Białymstoku specjaliści na specjalnej konferencji debatowali nad planem przeciwdziałania suszy. Program STOP SUSZY ma przeciwdziałać niekorzystnym tendencjom w gospodarce wodnej całej Polski.

,,Od dwóch lat mamy poważny problem z suszą szczególnie w aspekcie rolnictwa. Myślę żę przygotowanie tego programu, który jest podręcznikiem dobrych rad i dokumentem strategicznym (..) jest jak najbardziej na miejscu.

Susza jest zjawiskiem, które ma charakter naturalny. Natomiast my możemy przeciwdziałać jej skutkom poprzez całościowe działania w różnych aspektach”- mówił Przemysław Daca„- prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie

STOP SUSZY w Podlaskiem

A województwo podlaskie jest według specjalistów w całkiem dobrej sytuacji, bo wody jest u nas dużo.

W Podlaskiem według specjalistów wystarczy poprawa melioracji, konserwacje jazów, działania na zatrzymanie wody. Pomoże także budowa mikrozbiorników, zmiana struktury upraw, zwiększenie zawartości substancji humusowych w glebie. A na to potrzeba niewielkich nakładów.

,,Na naszym terenie znajduje się blisko 15 tysięcy rowów melioracyjnych, dziesiątki tysięcy budowli piętrzących czy przejazdowo-piętrzących. My z kolei eksploatujemy 450 jazów. Mamy 95 spółek wodnych. (..)

Nasze inwestycje to inwestycja na rzece Rozoga – budowa dwóch jazów piętrzących, a także  jazów na Kanale Augustowskim-mówił  Mirosław Markowski- dyrektor RZGW Wody Polskie Białystok.

 

Red. OKO/ML

Fot. ML Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy