Suwałki uruchomiły specjalną stronę dla uchodźców z Ukrainy i Polaków

Suwałki uruchomiły specjalną stronę dla uchodźców z Ukrainy. To strona internetowa, gdzie bezpłatnie można umieszczać ogłoszenia.

Powstała z  inicjatywy Czesława Renkiewicza, Prezydenta Suwałk. Ma pomóc mieszkańcom Suwałk oraz ukraińskim uchodźcom nawiązanie wzajemnych kontaktów w zakresie poszukiwania pracy bądź mieszkań do wynajęcia w mieście. Ogłoszenia zupełnie za darmo mogą w niej umieszczać zarówno Polacy jak i Ukraińcy.

„Ukraina w Suwałkach – darmowe ogłoszenia” www.ukraina.suwalki.eu

– Dziś pomocy czy informacji najszybciej szukamy w internecie. Dlatego też uznałem, że warto jest stworzyć platformę internetową, która pomoże zarówno Suwalczanom oferującym pomoc jak i uchodźcom, którzy tej pomocy potrzebują nawiązanie bezpośrednich kontaktów i szybszą wymianę informacji. O funkcjonowaniu strony powiadomiliśmy Związek Ukraińców w Suwałkach oraz  wszystkie punkty masowego zakwaterowania uchodźców w naszym mieście – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Strona automatycznie tłumaczy język polski na język ukraiński i odwrotnie. Zatem zarówno Polacy jak i Ukraińcy nie będą mieli problemów ze zrozumieniem tego jaka jest treść ogłoszeń.

– By zamieścić ogłoszenie potrzebne jest założenie konta. Każde ogłoszenie będzie weryfikowane przez administratorów i dopiero po weryfikacji będzie on-line. Osoba umieszczająca ogłoszenie będzie mogła je edytować lub usunąć w dowolnym momencie. Po 21 dniach od publikacji ogłoszenie zostanie automatycznie usunięte. Użytkowanie strony oznacza akceptację jej regulaminu– tłumaczy Kamil Sznel, Naczelnik Wydziału Obsługi Prezydenta, Komunikacji Społecznej i Promocji.


Strona powstała przy współpracy z suwalską firmą 3FILM.

Zajrzyj tam i umieść swoje ogłoszenia:

https://ukraina.suwalki.eu

 

https://ukraina.suwalki.eu/index.php/listing-category/oferty-pracy/

Red. OKO

Fot. UM w Suwałkach

UM w Suwałkach

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy