Suwalscy wodniacy pomogli turystom, którym zepsuł się napęd w katamaranie


Suwalscy wodniacy pomogli turystom, którym zepsuł się napęd w katamaranie. 30-latek i 28-latka nie wzięli ze sobą wioseł, a silny wiatr spychał ich na głębinę. Nie byli w stanie samodzielnie wrócić do brzegu.

Patrolując jezioro Wigry w rejonie Plosa Wigierskiego mundurowi zauważyli dwie osoby na katamaranie, którzy wzywali pomocy. Od razu do nich podpłynęli. W rozmowie z kobietą i mężczyzną mundurowi ustalili, że zepsuł się napęd w ich katamaranie, a zapomnieli wziąć ze sobą wioseł. Dodatkowo silny wiatr spychał ich łódź na głębinę. Mundurowi przymocowali katamaran do łodzi służbowej i bezpiecznie odholowali turystów do pomostu w Czerwonym Folwarku.

O bezpieczeństwo osób wypoczywających nad akwenami Suwalszczyzny wspólnie dbają policyjni wodniacy i ratownicy Suwalskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, których od początku lipca wspierają strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach.

Policjanci apelują o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą oraz sprawdzanie prognozy pogody i wyposażenia jednostek pływających przed wypłynięciem.

Red. M.L.

Fot. KMP Suwałki

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy