Sytuacja kryzysowa. W Przewodowie woj.lubelskim zginęły dwie osoby

Rzecznik rządu: W związku z sytuacją kryzysową premier w porozumieniu z prezydentem zarządzili spotkanie w BBN

Aktualizacja: 20:37

WARSZAWA, Polska (AP) — Wysoki rangą urzędnik wywiadu USA mówi, że rosyjskie pociski przeleciały przez Polskę, będącą członkiem NATO, zabijając dwie osoby.

W związku z zaistniałą sytuacją kryzysową premier Mateusz Morawiecki w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą zarządzili spotkanie w BBN; apeluję, żeby nie publikować niepotwierdzonych informacji – powiedział we wtorek (15.11) wieczorem dziennikarzom rzecznik rządu Piotr Müller.

„W związku z zaistniałą sytuacją kryzysową premier Mateusz Morawiecki w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą zarządzili zwołanie spotkania w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z członkami Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych” – przekazał Müller.

Wcześniej dziennkarze informowali na Twitterze o wybuchu ciągnika i zabłąkanych rakietach:

Rzecznik rządu dodał, że „wszelkie rządu informacje, które zostaną dzisiaj przedstawione na Komitecie, zostaną później przekazane, jeżeli to będzie możliwe w jak najszerszym zakresie państwu do wiadomości opinii publicznej”.

Przewodów to mała miejscowość położona pięć kilometrów od granicy z Ukrainą. Wiadomo, że służby dostały zgłoszenie o wybuchu przed godz. 16. Początkowo informowały o dwóch ofiarach śmiertelnych i zniszczonym ciągniku.

„Apeluję, aby do tego czasu na razie nie publikować niepotwierdzonych informacji, my będziemy je komentować i informować o nich po posiedzeniu, które się teraz właśnie odbędzie, po przedstawieniu właściwych informacji przez służby, które o tych wydarzeniach poinformują” – powiedział rzecznik rządu.

Na spotkanie przybyli m.in. szef MSWiA Mariusz Kamiński, szef MSZ Zbigniew Rau, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, a także Dowódca Operacyjnych Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Komendant Główny Policji.


Wcześniej na Twitterze Müller poinformował, że premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

 

Array

Red. OKO

Fot. Twitter

PAP/Twitter/Polsat

2 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy