Szef MS: zwróciłem się do MON, by wspólnie przeszkolić funkcjonariuszy Służby Więziennej dla obronności

Zwróciłem się do Ministerstwa Obrony Narodowej, by 10 tys. funkcjonariuszy Służby Więziennej zostało przeszkolonych dla obronności kraju. Poszczególne służby powinny gwarantować bezpieczeństwo Polaków – powiedział minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro

W piątek (20.01) szef MS odbył wizytę w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Popowie niedaleko Radzymina, gdzie funkcjonariusze SW odbywają szkolenia w zakresie obronności kraju.

Zgodnie z zasadą +umiesz liczyć, licz na siebie+ polskie wojsko, polskie społeczeństwo, ale też i poszczególne służby winny gwarantować odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Tylko wtedy, gdy będziemy odpowiednio przygotowani sami, będziemy odstraszać i gwarantować jako państwo bezpieczeństwo Polaków” – powiedział.

Jak poinformował, w związku z tym zwrócił się do MON, by służby podlegające MS – Służba Więzienna – „były przeszkolone pod kątem zagrożenia związanego z realiami współczesnego świata, tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą”.

Ufam i mam nadzieję, że tego rodzaju umiejętności i kwalifikacje, które pozyskują dzisiaj funkcjonariusz Służby Więziennej za sprawą tego porozumienia, które MS zawarło z MON, nigdy nie będą potrzebne; ale najważniejsze to być przygotowanym” – dodał Ziobro.

Szef MS wskazał, że docelowo przeszkolonych ma zostać 10 tys. funkcjonariusz SW; podziękował również MON i wojsku za współpracę. (PAP)

Red. M.L.

Fot. Twitter @MS_GOV_PL

PAP Regiony / Ministerstwo Sprawiedliwości

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy