Trwa zbiórka na odbudowę gospodarstwa rolnego po pożarze we wsi Przeździecko-Mroczki


Trwa zbiórka na odbudowę gospodarstwa rolnego po pożarze we wsi Przeździecko-Mroczki

 

ZOBACZ: W nocy spłonęła chlewnia we wsi Przeździecko-Mroczki k. Zambrowa

W wyniku pożaru, który wybuchł blisko dwa tygodnie temu, w chlewni spłonęło 115 świń, a w kolejnych dniach padło 13 sztuk. Łącznie w gospodarstwie było 800 świń i pozostałe udało się uratować. Pożar zniszczył też inne budynki, w których były maszyny rolnicze, a właściciel gospodarstwa doznał poparzeń.

Teraz rodzina Mioduszewskich chce odbudować stracony dobytek, i prosi o wsparcie. Zorganizowała zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Potrzeba 300 tysięcy złotych.

„Dnia 15 listopada 2022 r. doszło do ogromnego pożaru w naszym gospodarstwie. Pożar wyrządził ogromne straty materialne oraz fizyczne” – czytamy w opisie zbiórki. „Nazywam się Maria Mioduszewska i wraz z moim mężem Sławomirem prowadzimy gospodarstwo rolne, zajmujemy się hodowlą zwierząt gospodarskich. Jesteśmy również rodzicami trójki dorosłych dzieci, które na co dzień studiują lub pracują w innym mieście.

Gospodarstwo jest naszym źródłem utrzymania, od wielu lat wraz z mężem wkładamy w nie ogrom pracy i energii. Bywały chwile, gdy było nam naprawdę ciężko, ale zawsze udawało nam się rozwiązać problem samodzielnie. Tym razem nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, sytuacja jest niezwykle ciężka. Dlatego też zdecydowaliśmy się wyjść z prośbą o wsparcie do ludzi o dobrych sercach i utworzyć zbiórkę.

Ogień wybuchł w chlewni, ale momentalnie rozprzestrzenił się na pozostałe budynki, niszcząc je. W naszym gospodarstwie żyło blisko 800 zwierząt hodowlanych. Część z nich nie przeżyła. Pozostałe żyją w trudnych warunkach.

Mój mąż został poważnie poparzony, kiedy próbował ratować zwierzęta i dobytek. Doznał oparzeń II i III stopnia, wskutek czego został przetransportowany do Centrum Leczenia Oparzeń. Minie jeszcze wiele czasu zanim zdrowie pozwoli mu wrócić do pracy przy gospodarstwie. Pomimo tych przeciwności mąż pragnie odbudować i wznowić hodowlę.

Z ogniem walczyło aż 16 zastępów straży pożarnej. Cała akcja ratunkowa trwała około 12 godzin. Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie i mimo ogromu starań, szkody okazały się być olbrzymie w inwentarzu i zabudowaniach. Pożar zajął również znajdujące się w garażu maszyny rolnicze, między innymi kombajn zbożowy i agregat uprawowo-siewny.

Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na odbudowę gospodarstwa i odnowienie hodowli.

Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą pomoc, która pomoże nam stanąć na nogi i już teraz z całego serca wszystkim dziękujemy!”

Array


Red. M.L.

Fot. OSP Stary Laskowiec / OSP w Zbrzeźnicy

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy