W Podlaskiem nowy rok szkolny rozpoczyna 140 tysięcy uczniów i 30 tysięcy przedszkolaków

W województwie podlaskim nowy rok szkolny rozpoczyna we wtorek (1.09) około 140 tysięcy uczniów i 30 tysięcy przedszkolaków.

Wszystkie placówki oświatowe w naszym regionie nowy rok szkolny rozpoczynają w systemie stacjonarnym. Poinformowała o tym w poniedziałek (31.08) w Białymstoku podlaska kurator oświaty – Beata Pietruszka.

Podkreśliła, że ewentualne zmiany w związku z pandemią będą możliwe.

Utworzyliśmy specjalny numer telefonu, który przekazaliśmy wyłącznie dyrektorom szkół. Ten numer telefonu jest czynny praktycznie całą dobę. Jest po to, żebyśmy mogli kontaktować się bardzo szybko w sytuacjach, kiedy takiego wsparcia, pomocy potrzebuje dyrektor – powiedziała podlaska kurator oświaty.

Konferencja prasowa Ministra Edukacji Narodowej i Podlaskiego Kuratora Oświaty poświęcona przygotowaniom do nowego roku szkolnego.

Gepostet von Podlaskie24.PL am Montag, 31. August 2020

Rozpoczynający się 1 września nowy rok szkolny potrwa do 25 czerwca.

Według planu matury mają rozpocząć się 4 maja, a później niż do tej pory, bo na 25 maja planowany jest egzamin ósmoklasisty.

Zdecydowaliśmy się przenieść o miesiąc później. To jest spełnienie postulatu dyrektorów wielu szkół podstawowych, którzy twierdzili, że gdy młodzież zbyt wcześnie przystępuje do egzaminu, to potem nie ma motywacji, by uczestniczyć aktywnie w zajęciach  – powiedział (31.08.) na konferencji w Białymstoku minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Wszystkim uczniom oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego powrotu do szkół! 

 

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy