W Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem otwarto Oddział Pediatrii

Otwarcie Oddziału Pediatrii w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem


W poniedziałek (28.06) w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem oficjalnie oddano do użytku zmodernizowany Oddział Pediatrii, w którym diagnozuje się i leczy większość chorób wieku dziecięcego. Jest to kolejny zamknięty etap trwającej modernizacji całego budynku szpitala, której łączny koszt to ponad 22 mln złotych. W wydarzeniu wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Uczestników otwarcia oddziału pediatrii przywitała dyrektor Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem Bożena Grotowicz, która podsumowała efekty trwającej kilka ostatnich miesięcy modernizacji oraz zaprezentowała nowo zakupiony sprzęt do dezynfekcji pomieszczeń.

Na oddziale wydzielono części dla dzieci młodszych i starszych. Zgodnie z nową aranżacją pokoje mają łazienki, co znacząco podniesie komfort pobytu najmłodszych pacjentów i ich opiekunów. Do dyspozycji rodziców przeznaczona jest również kuchnia ze wszelkimi potrzebnymi udogodnieniami. Przeszklone ściany pomiędzy pokojami dla najmłodszych, a dyżurką pielęgniarek zapewniają stałą obserwację i zwiększają bezpieczeństwo przebywających tam dzieci.

– Szpital się zmienia, wychodzi na przeciw tym nowym standardom i potrzebom. Mam nadzieję, że stworzycie tu Państwo – w tym wypadku dla najmłodszych pacjentów – jak najlepsze, rodzinne warunki – mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Barwny wystrój sal – kolorowe łóżka, fotele, szafki i ściany – mają umilić dzieciom czas powrotu do zdrowia.

Starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński serdecznie podziękował za wsparcie w uzyskaniu dofinansowania z budżetu państwa m.in. wojewodzie podlaskiemu i senatorowi Jackowi Boguckiemu, a także radnym Rady Powiatu Wysokomazowieckiego.

– Dzisiejsze spotkanie jest zwieńczeniem jednego z etapów całkowitej modernizacji Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. Środki, które są tutaj inwestowane przyczynią się na pewno do tego, by podnieść poziom komfortu pobytu w szpitalu. Chcę serdecznie podziękować całej kadrze, szczególnie kadrze pielęgniarskiej. Rozumiecie i dbacie o dobre imię tego szpitala i jego pracowników – powiedział starosta.

Uczestnicy otwarcia oddziału wspólnie wspólnie przecięli symboliczną wstęgę, mieli również możliwość obejrzenia nowo wyremontowanych sal szpitalnych.

Red. M.L.

Fot. PUW

Podlaski Urząd Wojewódzki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy