W Wielką Sobotę święcenie pokarmów na białostockim Rynku Kościuszki

W Wielką Sobotę (16 kwietnia) przed Ratuszem białostoczanie będą mogli wspólnie poświęcić pokarmy wielkanocne. Prezydent Miasta Białegostoku oraz Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Droga zapraszają mieszkańców na to uroczyste spotkanie.

W Wielką Sobotę o godz. 12.00 na Rynku Kościuszki odbędzie się spotkanie mieszkańców Białegostoku przy wspólnym, wielkanocnym stole. Każdy może przynieść ze sobą koszyczek ze święconką. Pokarmy poświęci metropolita białostocki – abp Józef Guzdek. Organizatorami tego spotkania są prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Droga.

Podczas uroczystości katolickich – stowarzyszenie Droga, a podczas świąt prawosławnych – ośrodek Eleos, otrzymają kosze prezentowe ufundowane przez prezydenta Białegostoku.

– To ważne, żeby w czasie świąt jak najwięcej potrzebujących wsparcia osób poczuło naszą troskę i zyskało uwagę. Nikt nie powinien czuć się samotnym czy zapomnianym. Dlatego współpracując z ludźmi dobrej woli, których w Białymstoku jest tak wielu, chcemy zadbać o mieszkańców najbardziej potrzebujących pomocy – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zapraszając na sobotnią uroczystość na Rynku Kościuszki.

Organizatorzy święcenia pokarmów zachęcają wszystkich do udziału w spotkaniu na Rynku Kościuszki i wspólnego przeżywania Świąt Wielkanocnych.

Red. M.L.

Fot. arch. Podlaskie24.pl

Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy