Wiadukt w Sokółce latem 2021 roku. Jest umowa

Samorząd województwa przekazał na tę inwestycję 45 mln zł, spółka PKP PLK prawie 11 mln zł z UE z programu Infrastruktura i Środowisko.

Umowę z firmą Intop Warszawa sp z o.o. podpisali m.in. marszałek województwa Artur Kosicki, członek zarządu województwa Wiesława Burnos i prezes PKP PLK Ireneusz Merchel. Artur Kosiscki podkreślał, że to dzieło wymagało starań wielu osób w tym parlamentarzystów.

W ramach inwestycji w Sokółce powstanie wiadukt nad torami, który zastąpi przejazdy kolejowo-drogowe przy ul. Kryńskiej oraz przejazd Roski Małe.

Wiadukt będzie wyposażony w windę, schody, ma być też ścieżka pieszo-rowerowa. Inwestycja obejmuje również rozbudowę w mieście drogi wojewódzkiej nr 674.


 ,,Wiadukt w Sokółce jest jednym z wielu wiaduktów kolejowo-drogowych, które w Polsce budujemy, żeby poprawić bezpieczeństwo, płynność ruchu kolejowego i drogowego – powiedział dziennikarzom prezes PKP PLK Ireneusz Merchel. Wybrana w przetargu firma ma na budowę wiaduktu nieco ponad dwa lata (26 miesięcy)„.

,,Lato 2021 r. – będziemy korzystali z tego wiaduktu” – dodał Merchel. Podkreślił, że wiadukt poprawi bezpieczeństwo przejazdu w newralgicznym miejscu w Sokółce, gdzie tworzą się kolejki aut oczekujących na przejazd, gdy jedzie pociąg.

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki podkreślił, że inwestycja w Sokółce będzie także służyć rozwojowi województwa, bo usprawni komunikację i poprawi bezpieczeństwo. Ocenił, że ten wiadukt to „marzenie” wielu mieszkańców Sokółki.

,,- Ta inwestycja ma bardzo duże znaczenie dla Sokółki ponieważ mieszkańcy czekają na tę inwestycję praktycznie 60 lat . Przejazd, gdzie stanie wiadukt, jest w newralgicznym miejscu komunikacyjnym, dziennie przejeżdża tamtędy ok. 7 tys. samochodów. Obecny przejazd jest niebezpieczny dla ruchu kołowego i dla pieszych.” – przypomniała burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

 

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

PAP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy