Wiceprezydentowi nie podoba się ławka w kształcie Polski w pobliżu Pałacu Branickich

Wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki zaprotestował przeciwko umieszczeniu ławki w kształcie Polski w  pobliżu Pałacu Branickich.

W swoich wpisach na Twitterze nazywa ją absurdalną i przekonuje, że ,,szpeci otoczenie”. Chodzi o to, że została ustawiona bez zgody władz Białegostoku a według Rudnickiego za zgodą prof. Małgorzaty Dajnowicz Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Profesor odpowiada na te zarzuty w specjalnie wydanym oświadczeniu. Zarzuca Wiceprezydentowi Rudnickiemu upowszechnianie mowy nienawiści i kłamstwo.

http://Oświadczenie

 

Ławka stoi na terenie należącym do Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Uczelnia zgodziła się na to. Według rzeczniczki wojewody odpowiedzialnym za instalację ławek jest BGK . Ławki mają służyć promocji inwestycji wspomaganych przez ten bank.

W związku z pojawiającymi się informacjami medialnymi informujemy, że za postawienie instalacji w kształcie konturu Polski odpowiada BGK. Stanowi to element akcji informacyjno-promocyjnej poświęconej inwestycjom, których realizację wspomaga BGK. 
BGK wspiera w tej chwili 11 tysięcy inwestycji o łącznej wartości 60 mld zł. 3 tysiące projektów o wartości 15 mld zł jest w trakcie realizacji lub wkrótce się rozpocznie.

Tego typu instalacje są elementem scenografii podczas planowanych wydarzeń BGK i zostały ustawione pilotażowo – informuje rzeczniczka BGK Anna Czyż.

Red. OKO

Fot. UM w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy