Wraca wiara w lepsze jutro. Pogorzelcy z Kizielan dziękują za pomoc

Na twarzy znowu pojawił się uśmiech. Wraca wiara w lepsze jutro – mówi ze wzruszeniem pan Łukasz Kulfan, syn pogorzelców z Kizielan.

Przypomnijmy, że ogień w gospodarstwie państwa Kulfan pojawił się w nocy z czwartku na piątek (12.05). Nie wiadomo, co mogło być przyczyną pożaru. Kiedy przed trzecią nad ranem rodzina zauważyła ogień płomienie były już na tyle duże, że nie dało się ratować zwierząt. W pożarze zginęło 61 krów oraz 38 byczków i jałowic. Ocalały jedynie jałówki i cielęta, które są utrzymywane w innych budynkach.

W pomoc zaangażował się Podlaski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka, który zorganizował akcję wsparcia pogorzelców z Kizielan.

Pan Andrzej Kulfan planuje odbudowę obory, z tego powodu potrzebuje cieliczek bądź małych jałówek, które po zakończeniu odbudowy były by już krowami i przyniosły dochód w gospodarstwie. Każdy, kto chce przekazać choć jedną cieliczke, w tym szczytnym celu proszony jest o kontakt telefoniczny z prezesem PZHBIPM Tomaszem Cieślikiem, który koordynuje akcje – informował PZHIPM.

Tydzień temu spotkałem się z panem Tomkiem Cieślikiem, prezesem PZHBiPM. Dziś widzimy się już w Kizielanach. Z całego serca chciałbym podziękować w imieniu całej rodziny. Wsparcie, które nam ofiarujecie w tak trudnym dla nas czasie jest nieocenione. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim hodowcom, którzy wsparli akcję zbiórki zwierząt koordynowaną przez pana Tomka. Na twarzach Moich rodziców znowu pojawił się uśmiech. Wraca wiara w lepsze jutro. „Lecz ludzi dobrej woli jest więcej! „– nie krył wdzięczności pan Łukasz Kulfan.

Wsparcie płynie również od rolników z Warmii i Mazur

Organizujemy akcje wsparcia pogorzelców z miejscowości Kizielany, którzy w ubiegłym tygodniu w wyniku pożaru stracili 99 sztuk bydła. Pan Andrzej Kulfan planuje odbudowę obory, z tego powodu potrzebuje cieliczek bądź małych jałówek, które po zakończeniu odbudowy byłyby już krowami i przyniosły dochód w gospodarstwie. Każdy, kto chce przekazać choć jedną cieliczkę, w tym szczytnym celu proszony jest o kontakt telefoniczny. Przyjmujemy i przekażemy każdą formę pomocy i wsparcia dla państwa Kulfan z Kizielan –  zaapelował o wsparcie kilka tygodni temu Konrad Krupiński.

Pomoc już trafiła do pogorzelców

Wczoraj odbył się załadunek bydła od naszych wspaniałych hodowców z Warmii i Mazur, którzy odpowiedzieli na nasz post z prośbą o pomoc dla rodziny Kulfan z Kizielan, którzy w wyniku pożaru stracili jednej nocy cały dobytek życia.

Każdy rolnik może tylko domyślać się, jakie to traumatyczne przeżycie dla całej rodziny.Rolnicy z Warmińsko – Mazurskiego pokazali, że są solidarni z pogorzelcami i zawsze można liczyć na ich życzliwość i pomoc drugiemu człowiekowi.

Dziękuję bardzo wszystkim rolnikom z naszego województwa i też tym z Podlasia za przekazane w geście solidarności sztuki w celu jak najszybszej odbudowy stada Państwa Kulfan.

Budujące jest to, że na nasz apel odpowiedziało tak wiele osób, udało nam się zebrać 14 sztuk. Jeżeli są jeszcze jacyś chętni ludzie dobrej woli, którzy chcą pomóc tej rodzinie proszeni są o kontakt – podsumował Konrad Krupiński w imieniu wszystkich zaangażowanych.

Otworzyłem drzwi, buchnął tylko ogień, ja odskoczyłem. Zamknąłem drzwi, zobaczyłem, że wszystko leży już nieżywe. Opowiada jeden z gospodarzy – Mateusz Kulfan.

Żeby w dzień to może chociaż by się udało bydło wygonić, a tak wszystko co było w tej oborze połączonej, wszystko leżało – 99 sztuk dodaje Andrzej Kulfan, ojciec Mateusza.

Gdyby żona Mateusza, Justyna, nie obudziła się tej nocy, pożar prawdopodobnie objąłby również dom Państwa Kulfanów. Budynek obory i mieszkalny są połączone drewnianą wiatą. Rolnicy w porę zaleli połączenie wodą i ocalili kolejne budynki, w tym dom.

Rolnicy spodziewają się pieniędzy z polisy. Wiadomo jednak, że ze względu na wysokie koszty materiałów budowlanych i materiału hodowlanego – samo odszkodowanie nie pozwoli na powrót do produkcji. Dlatego rolnicy potrzebują pomocy. Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy dla pogorzelców.

Link TUTAJ:https://zrzutka.pl/cstusu

Red. Marta Śliwińska/Michał Puchlik

Fot. Michał Puchlik/Podlaskie24.pl; FB: Konrad Krupiński, PZHBiM

5 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy