Wszyscy mamy szalenie głodne serca- Ekumeniczna Wigilia w Białymstoku 2019

„Przyjaźń i miłość ma to do siebie, że się w nas rozmnaża, kiedy ją się dzieli”- mówił podczas Ekumenicznej Wigilii w Białymstoku(22.12) ojciec Edward Konkol. Podzielić się opłatkiem na Rynku Kościuszki przyszli mieszkańcy miasta. Ci, którzy chcieli po prostu złożyć życzenia oraz ubodzy i samotni. 

Białostocka Wigilia Ekumeniczna stała się już tradycją. Jak co roku, organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Droga”pod patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Wszyscy mamy szalenie głodne serca. Dobrego słowa, przyjaźni, życzliwości, głodni czyjegoś uśmiechu. Bez tego nie idzie żyć. Przyjaźń i miłość ma to do siebie, że się w nas rozmnaża, kiedy ją się dzieli. Im więcej masz dobroci, tym więcej dobroci dajesz- mówił do mieszkańców prezes Stowarzyszenia Droga, ojciec Edward Konkol.

Życzenia przedświąteczne złożył Arcybiskup katolicki Tadeusz Wojda, Arcybiskup Jakub oraz  Zastępca Prezydenta Miasta, Rafał Rudnicki. Przedstawiciele dwóch, białostockich kościołów, katolickiego i prawosławnego tradycyjnie udzielili błogosławieństwa. Wspólnie śpiewali kolędy i dzielili się opłatkiem wszyscy mieszkańcy. Niezależnie od tego, jaką kto ma historię życiową.

Jezus Chrystus przyszedł do wszystkich nas. Do tych ubogich i do zamożnych. Przyszedł po to, aby wszystkim otworzyć bramy raju. Chyba Ci ubodzy są dani dla zamożnych, po to by mieli się z kim dzielić. Kiedyś się zastanawiałem nad etymologią słowa „ubogi”. Ubogi, to chyba ten, który jest u Boga– przypomniał arcybiskup białostocki i gdański, abp Jakub.

Z ust zgromadzonych padały wyrazy serdeczności i życzenia. Rozgrzać się pomagała gorąca herbata, a w świąteczną atmosferę wprowadzał blask zimnych ogni oraz melodia kolęd. Jak na wieczerze wigilijną przystało nie zabrakło tradycyjnych potraw.Przygotowano m.in. 14 tysięcy pierogów, dwie tony bigosu, blisko tona śledzi oraz tysiąc bochenków chleba. Chętni mogli zabrać wigilijny poczęstunek do domu.

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Laura Maksimowicz/ Podlaskie24

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy