Wybory lidera w Platformie. Czy odmienne głosy zwiastują podziały w regionie?

Do wyborów prezydenckich coraz bliżej, a już dziś (25.01) członkowie Platformy Obywatelskiej wybierają nowego przewodniczącego partii. Na kogo zagłosowali podlascy politycy? Ich wybory nie są wcale oczywiste.

Po 4 latach Grzegorz Schetyna zrezygnował z bycia liderem w PO, a swój głos poparcia przekazał Tomaszowi Siemoniakowi. Na początku swoją kandydaturę na szefa Platformy zgłosiło sześciu kandydatów: Tomasz Siemoniak, Borys Budka, Bartosz Arłukowicz, Joanna Mucha, Bogdan Zdrojewski oraz Bartłomiej Sienkiewicz.  Joanna Mucha oraz Bartosz Arłukowicz jednak zrezygnowali ze swojej kandydatury. Pierwsza tura wyborów odbywa się 25 stycznia. Do głosowania są uprawnieni wszyscy członkowie PO, którzy opłacili składki. Już od rana odwiedzają oni białostocką  komisję wyborczą.Głosować można od godz. 10.00 do 18.00 Na kogo zagłosowali najważniejsi politycy Platformy w regionie?

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wraz z synem, posłem Krzysztofem Truskolaskim poparli Borysa Budkę. Głosy  poparcia nie są zgodne. Przewodniczący Platformy w regionie, Robert Tyszkiewicz, w opozycji do Tadeusza Truskolaskiego zagłosował na Tomasza Siemoniaka. Tak samo postąpił i oficjalnie poparł go Zastępca Prezydenta Białegostoku, Zbigniew Nikitorowicz. Czy tak odmienne głosy  oznaczają podziały w podlaskiej PO ? 

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Platforma Obywatelska Podlaskie/ Twitter

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy