Wysokie Mazowieckie. Odbiór remontowanego dworca PKS w przyszłym tygodniu

Do przyszłego tygodnia potrwają prace przy przebudowie dworca autobusowego w Wysokiem Mazowieckiem.

Kończą się prace związane z przebudową dworca PKS w Wysokiem Mazowieckiem. Obiekt zyskał nowy wygląd, ale ma być także bardziej przyjazny dla pasażerów.

Remont dworca autobusowego w Wysokiem Mazowieckiem rozpoczął się w połowie stycznia 2020 roku.
Polega na wymianie okien, drzwi, dociepleniu budynku,  wymianie wszystkich instalacji wewnętrznych tj. centralnego ogrzewania, instalacji elektrycznej i wodnokanalizacyjnej.  Kompleksowy remont  przeszło także wnętrze budynku.  Dworzec będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zyska nowy plac manewrowy oraz tereny zielone.

Z powodu odkryć archeologicznych podczas przygotowania inwestycji, zamiast planowanego za dworcem targowiska, wygrodzono tzw. stary kirkut, na którym znajdzie się m.in. obelisk z tablicą upamiętniającą żydowskich mieszkańców miasta.

Przewidziano także montaż trzech przeszklonych przystanków autobusowych. Na terenie obiektu znajduje się też studnia ukazująca fundamenty starej synagogi. Wszystkie te elementy będą ładnie oświetlone.


Remont dworca przebiega w ramach projektu RPO Województwa Podlaskiego Rewitalizacja centrum miasta Wysokie Mazowieckie. Wartość prac remontowych to 4,4 mln zł, z czego 3,5 mln zł pokryje dofinansowanie.

– Wykonawca złożył gotowość do odbioru inwestycji, i odbiór zaplanowany jest na przyszły tydzień – powiedział portalowi Podlaskie24.pl burmistrz Wysokiego Mazowieckiego Jarosław Siekierko.

To kiedy pasażerowie będą mogli korzystać z odnowionego dworca PKS zależy od powołanej do odbioru robót budowlanych komisji. Być może, jak mówi Jarosław Siekierko, wykonawca będzie musiał coś poprawić. Burmistrz Wysokiego Mazowieckiego wyraża jednak nadzieję, że dworzec zostanie oddany do użytku na koniec marca, albo tuż po świętach wielkanocnych.

Red. ML

Fot. Podlaskie24.pl

5 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy