Zawodnicy z woj.podlaskiego mistrzami w lekkoatletyce

Podlaskie zajęło pierwsze miejsce w klasyfikacji województw na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski we Włocławku. Mamy osiem medali. Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok zdobył złoty medal i uzyskał drugi wynik na świecie. Dwa razy na najwyższym stopniu podium stawał jego kolega klubowy Damian Czykier.

Wojciech Nowicki w konkursie rzutu młotem prowadził od początku– 78,36 m. W trzecim rzucie młot pofrunął na 80,28 m. To drugi wynik na świecie.

Dwa medale wywalczył Damian Czykier. Najpierw razem z  Radosławem Sacharczukiem, Arturem Łęczyckim i Rafałem Łupińskim wygrał w sztafecie 4×100 metrów (40,40 s).

Potem zwyciężył w swojej ulubionej konkurencji 110 metrów przez płotki –13,92 s.

Ósmy złoty medal zdobyła  Kamila Lićwinko skokiem wzwyż. Skoczyła 188 cm ale już bez powodzenia atakowała 190 cm.

22-letnia Marlena Gola z Podlasia została mistrzynią kraju w biegu na 200 metrów. W finale uzyskała  czas 23,64 s.

Katarzyna Jankowska wygrała bieg na 5000 metrów z czasem 16.06,02.

Srebrne medale wywalczyły; Klaudia Kardasz w pchnięciu kulą i  Magdalena Żebrowska (skok w dal). Ta ostatnia skończyła w dal  konkurs z wynikiem 6,23 m.

Triumfowała Maria Andrejczyk, która została po raz trzeci mistrzynią Polski w rzucie oszczepem.