Zdalna obsługa w urzędach skarbowych

Czasowe ograniczenie dostępu do urzędów skarbowych ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa nie oznacza, że nie są one dostępne zdalnie. KAS zachęca do korzystania z e-usług oraz kontaktu z urzędami skarbowymi poprzez e-PUAP, e-mail i telefonicznie.

Od 16 marca pracownicy urzędów skarbowych w województwie podlaskim przeprowadzili blisko 60 tys. rozmów telefonicznych podczas których odpowiadali na pytania podatników, którzy wybrali taka formę kontaktu z urzędem. Trwająca kampania PIT sprawiła, że oczywiście najwięcej pytań dotyczy rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za 2019 rok. Kolejnych 2 tys. pytań zostało przesłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 

– Przez ostatnie trzy tygodnie urzędy skarbowe z województwa podlaskiego udzieliły 60 tys. informacji telefonicznych mówi Radosław Hancewicz, rzecznik IAS w Białymstoku. – Zachęcamy do kontaktu z właściwym dla nas urzędem skarbowym, który pomoże i odpowie na pytania w zakresie rozliczeń podatkowych – dodaje rzecznik.

 

Bazy telefonów do poszczególnych urzędów skarbowych można znaleźć za pośrednictwem strony internetowej Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Informacje telefoniczne dotyczące rozliczeń podatkowych można uzyskać również w urzędach skarbowych.

 

 

 

Red. M.L.

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy