Zmiana na stanowisku burmistrza Czyżewa

Zmiana na stanowisku burmistrza Czyżewa

Franciszek Kuczewski od 2 lutego pełni funkcję burmistrza Czyżewa. Podpisany przez premiera akt wręczył mu wojewoda Jacek Brzozowski.

Zgodnie z zapisami ustawy o samorządzie gminnym, w przypadku wygaśnięcia mandatu wójta, burmistrza czy prezydenta, premier wyznacza tzw. komisarza, który pełni te obowiązki aż do czasu wyłonienia nowych władz w wyborach samorządowych. Od roku 2018 burmistrzem Czyżewa była Anna Bogucka. W ubiegłym roku uzyskała jednak w wyborach parlamentarnych mandat senatora, to zaś skutkowało wygaśnięciem jej mandatu burmistrza – stało się to 23 października 2023 r.

Od tego czasu obowiązki burmistrza pełnił dotychczasowy zastępca Anny Boguckiej – Andrzej Molenda. W czwartek 1 lutego został jednak odwołany. Jego obowiązki powierzone zostały Franciszkowi Kuczewskiemu. Akt wyznaczenia wręczył mu w Czyżewie wojewoda Jacek Brzozowski.

Franciszek Kuczewski był przedsiębiorcą, prowadził również własne gospodarstwo rolne. Od roku 2002 nieprzerwanie pełnił funkcję sołtysa wsi Czyżew-Chrapki.

Red. M. L.

Fot. PUW

Podlaski Urząd Wojewódzki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy