Żubry Białystok wciąż w grze. Tur odpadł.

Ostatnie mecze dla jednych okazały się zwycięstwem, a  dla innych porażką. Żubry Białystok na wyjeździe pokonały koszykarzy z Jeleniej Góry i tym samym przeszły do półfinału playoffów. Niestety tego wyczynu nie powtórzyła drużyna z Bielska Podlaskiego. Tur u siebie uległ Politechnice Gdańskiej. Wcześniejsza przegrana na wyjeździe spowodowała, że z bilansem dwóch porażek, odpadli z walki o awans do I ligi.

Podopieczni Tomasza Kujawy od samego początku dyktowali warunku gry. Przez całe spotkanie nie odpuścili narzuconego przez siebie tempa. Jedynie w drugiej kwarcie tego spotkania gospodarze z Jeleniej Góry doskoczyli do Żubrów na niebezpiecznie bliską odległość. Jednak zaraz po rozpoczęciu III kwarty, goście odskoczyli na bezpieczny dystans. Przewagę, którą wyrobili sobie w tej połowie, zdołano utrzymać aż do ostatniego gwizdka sędziego. Z wynikiem 66:91 Żubry przeszły do kolejnej fazy tych rozgrywek. Jest to o tyle komfortowa sytuacja, że po trójmeczu z Sokołem Międzychód, Białostoczanie będą mogli odpocząć przed kolejnymi meczami.

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski nie dał rady pokonać Gdańszczan nawet przed swoją publicznością. Bielszczanie rozpoczynali ten mecz ze świadomością, że może to być ich ostatni mecz w playoffach. Dlatego też, nie należy się dziwić zaciekłości i determinacji z jaką walczyli gospodarze. Nie odpuszczali gościom nawet na krok. W pierwszej kwarcie przewaga przyjezdnych wynosiła zaledwie 2 punktu. Co więcej, w drugiej kwarcie to gospodarze wyszli na prowadzenie, prowadząc w tym spotkaniu 42:39. Dopiero w IV kwarcie zaczęło się coś psuć. Jakby Bielszczanie złapali zadyszkę. W rezultacie goście odskoczyli na bezpieczną odległość, którą zachowali aż do końca spotkania. Tym samym, mecz zakończył się wynikiem 83:86 dla drużyny z Gdańska. Jedynie trzy punktu dzieliły Tura od dogrywki albo od kolejnego, trzeciego meczu, który dałby im szansę na awans.

Żubry wciąż czekają na przeciwnika

Z racji na matury kolejny mecz Żubrów zostanie przeniesiony z hali VI LO w Białymstoku na halę uniwersytecką przy ul. Świerkowej. Nie powinno to sprawić większych kłopotów, gdyż Białostoczanie korzystali z tego obiektu wielokrotnie. Na razie nie jest znany przeciwnik, z jakim przyjdzie się im zmierzyć. Dowiedzą się tego dopiero we wtorek, gdyż zarówno Weegree AZS Politechnika Opolska i Decka Pelplin mają po jednym zwycięstwie.