Podlaskie. Jeden z 2 promilami uderzył w dom, a drugi z 3 jechał całą szerokością jezdni

JEDEN Z 2 PROMILAMI UDERZYŁ W DOM, A DRUGI Z 3 JECHAŁ CAŁĄ SZEROKOŚCIĄ JEZDNI

Pomimo wielu apeli nadal są kierowcy, którzy decydują się na jazdę na ,,podwójnym” gazie. Tylko we wtorek wpadło kolejnych dwóch nietrzeźwych kierowców.

Jako pierwszy został zatrzymany 50-latek. Po 17 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Miastkowo kierowca audi uderzył w dom, a następnie odjechał. Mundurowi z drogówki w pobliżu posesji zauważyli samochód odpowiadający temu ze zgłoszenia. Za kierownicą spał mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało, że 50-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Dwie godziny później policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie. Tym razem w Łomży świadkowie zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Z ich relacji wynikało, że jadąc jedną z ulic osiedla Południe, nagle z parkingu wyjechał kierowca hyundaia zmuszając ich do gwałtownego hamowania. Następnie kierowca ten jechał całą szerokością drogi. Mężczyźni jechali za tym samochodem, a kiedy zatrzymał się podbiegli do niego i po wyczuciu woni alkoholu zabrali kluczyki ze stacyjki. Kierowca próbował uciec, ale mężczyźni przytrzymali go do czasu przybycia funkcjonariuszy. Badanie alkomatem 40-latka wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowca również trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj po 15 został zatrzymany kolejny nietrzeźwy kierowca. Tym razem był to rowerzysta. Policjanci z Posterunku w Piątnicy zauważyli jadącego całą szerokością chodnika jednośladem mężczyznę. W trakcie rozmowy z 67-latkiem wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko promil alkoholu w organizmie. Pomimo, że popełnił on wykroczenie to i tak odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Red. M. L.

Fot. KMP Łomża

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy