1 lipca br. ruszy Loteria Narodowego Programu Szczepień

1 lipca br. ruszy Loteria Narodowego Programu Szczepień

Od 1 lipca do 30 września potrwa Loteria Narodowego Programu Szczepień. Będzie można w niej wygrać nagrody pieniężne oraz samochody i hulajnogi elektryczne – poinformował w czwartek prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik. Pula nagród natychmiastowych opiewa na ponad 14 mln zł – dodał.

Cieślik uczestniczył we wspólnej konferencji prasowej z szefem KPRM Michałem Dworczykiem oraz wiceministrem w MSWiA Pawłem Szefernakerem. W jej trakcie poinformował o szczegółach Loterii Narodowego Programu Szczepień.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało w czwartkowym komunikacie, że loteria jest realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek skarbu państwa.

Ma ona charakter profrekwencyjny. Nagrody pieniężne, czy rzeczowe mają zachęcić szczególnie niezdecydowanych do szczepienia i walki z pandemią, aby jak najwięcej osób było zaszczepionych” – podkreślił szef Totalizatora.

Wyjaśnił, że loteria ruszy 1 lipca, a zakończy się 30 września br. Obejmie ona całą Polskę. Uczestnicy muszą być pełnoletni oraz przejść kompletną procedurę szczepienia – albo być zaszczepionym dwoma dawkami, albo jedną, w zależności od producenta. Osoby, które się zarejestrują muszą wyrazić zgodę na udział w loterii do 30 września.

Aby móc wziąć udział w loterii należy się zapisać

Można to zrobić dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989; przez stronę internetową pacjent.gov.pl na swoim IKP; wysłać sms o treści SzczepimySie na numer 880-333-333 lub pójść do pobliskiego punktu szczepień.

CIR podkreśliło, że należy zaktualizować numer telefonu komórkowego, na który zostanie wysłane powiadomienie sms-em w przypadku wygranej. Wiadomość sms zostanie także wysłana z PKO BP z kodem umożliwiającym wypłatę nagrody z bankomatu. Pieniądze będzie można również wypłacić w oddziale PKO BP.

Cieślik poinformował ponadto, że każdy z uczestników loterii będzie miał cztery szanse na wygraną. Będzie też kilka kategorii nagród: codzienne, tygodniowe, miesięczne oraz nagroda główna.

Jeśli chodzi o nagrody natychmiastowe, to codziennie do wygrania będą nagrody pieniężne o wartości 200 zł przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co 2 tys. osobie.


Pula nagród natychmiastowych wynosi 14 mln 300 tys. zł

W przypadku nagród tygodniowych odbędzie się 12 losowań w każdą środę. Tutaj do wygrania będzie 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. zł oraz 720 hulajnóg elektrycznych.

Nagrody miesięczne – przewidziano trzy losowania w okresie trwania loterii

W trakcie tej loterii będzie można wygrać sześć nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. zł oraz sześć samochodów osobowych Toyota Corolla.

Prezes Totalizatora Sportowego wyjaśnił, że losowanie finałowej nagrody nastąpi 6 października

Do wygrania będą dwie nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł oraz dwa samochody osobowe Toyota C-HR.


Biuro prasowe Totalizatora Sportowego poinformowało, że łączna pula nagród w loterii to ponad 22 mln 700 tys. zł – chodzi zarówno o nagrody pieniężne, jak i rzeczowe.

CIR podało, że w przypadku losowań (tygodniowych, miesięcznych, finałowego) wyłonienie laureatów odbywa się za pomocą certyfikowanego urządzenia losującego.

Jak powiedział szef TS, jeśli chodzi o informację o wygranej, jest ona ważna przede wszystkim w przypadku nagród natychmiastowych.

Jeśli dany uczestnik dostanie informację, że wygrał np. 200 zł będąc pięćsetną osobą, to oznacza, że nie może wygrać 500 zł jako dwutysięczna osoba” – powiedział.

Dodał, że w przypadku nagród tygodniowych, miesięcznych i losowania finałowego, Totalizator też będzie kontaktować się telefonicznie lub smsem z uczestnikami, którzy wygrali.

Będziemy publikować wyniki losowań na stronie loterii” – powiedział Cieślik.

Prezes TS przekazał, że koszty podatku od nagród w loterii bierze na siebie w całości Totalizator Sportowy.

„Jeśli chodzi o koszty podatkowe, to koszty podatku bierze na siebie w całości Totalizator Sportowy. Jeśli nie pojawi się zwolnienie z podatku dochodowego do momentu odbioru nagrody, uczestnik otrzyma dodatkową nagrodę, która pozwoli na opłacenie podatku, co powoduje, że przedstawione na dzisiejszej konferencji wartości nagród są pewnego rodzaju wartościami netto, a więc takimi, który każdy uczestnik otrzyma” – wyjaśnił prezes Totalizatora Sportowego.

Jak dodał, dotyczy to zarówno nagród pieniężnych, jak i rzeczowych.

Czyli do samochodu będziemy dodawać dodatkową nagrodę specjalną w postaci wartości podatku – jeśli będzie do zapłacenia” – powiedział.

Szczegóły dotyczące loterii, w tym terminy losowań oraz regulamin, dostępne będą od 1 lipca na www.gov.pl/szczepimysie/loteria.

Totalizator Sportowy jest spółką, w której wszystkie udziały posiada Skarb Państwa.

Red. M.L.

Fot. Podlaskie24.pl

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy