W Podlaskiem ok. 2 tys. odbiorców nie ma prądu

Burze uszkodziły sieci energetyczne. W Podlaskiem 2 tys. (wcześniej ok. 3,6 tys.) odbiorców nie ma prądu

W czwartek przez cały kraj przeszły groźne burze z gradem. Wiał też bardzo porywisty wiatr. Podlascy strażacy wyjeżdżali ponad 250 razy do zdarzeń związanych z burzami w regionie.

Jak poinformował w Polskim Radiu Białystok dyżurny stanowiska kierowania Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Białymstoku, odnotowano 255 zdarzeń związanych z burzami w regionie. Strażacy wyjeżdżali przede wszystkim do usuwania połamanych drzew z dróg. Dyżurny dodał, że 20 interwencji związanych było z uszkodzeniem dachów na budynkach mieszkalnych jak i gospodarczych. Poinformował, że nikomu nic się nie stało.

Strażacy interweniowali głównie w okolicach Suwałk i Augustowa

 

Aktualizacja: godz. 9:00

Po nocnych intensywnych burzach trwają prace nad wznowieniem dostaw energii elektrycznej do ok. 2 tys. gospodarstw domowych z terenu Podlasia w gminach takich jak Knyszyn, Mońki, Goniądz, Dąbrowa Białostocka, Sokółka, Nowy Dwór, Suraż i Suchowola  – poinformowała portal Podlaskie24.pl Agnieszka Bajerska ze spółki PGE Dystrybucja. – Od wczesnych godzin porannych służby techniczne pracują w terenie. Energetycy pracują z pełnym poświęceniem, aby najszybciej wznowić dostawy energii do wszystkich odbiorców – dodała Agnieszka Bajerska.

? PGE Dystrybucja: zdjęcia zniszczonej stacji SN/nn ?

IMGW w komunikacie wydanym w piątek rano odwołało ostrzeżenie trzeciego stopnia o burzach z gradem w regionie. Synoptycy prognozują natomiast nadal upały do 30 st. C w ciągu dnia, w nocy od 16 do 20 st. C.


Red. M.L.

Fot. OSP Sztabin / PGE Dystrybucja

Na podst. Polskiego Radia Białystok i spółki PGE Dystrybucja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy