Bezpłatna rehabilitacja dla mieszkańców Białegostoku

Około siedmiuset osób skorzysta z bezpłatnej rehabilitacji leczniczej i fizjoterapii

Program finansuje Miasto Białystok, które wyda na ten cel 252 tys. zł, a realizatorem jest Szpital Miejski im. PCK. Zapisy rozpoczną się 4 lipca.

Zabiegi rehabilitacyjne, tak jak w latach ubiegłych, będą wykonywane w Poradni Rehabilitacji Leczniczej przy ulicy gen. J. Bema 2 w Białymstoku. Będą one przeznaczone dla osób, które wymagają powrotu do zdrowia po przebytych chorobach, urazach, wypadkach. Skorzystają z nich pacjenci ze zmianami zwyrodnieniowymi, niedowładem kończyn i schorzeniami reumatycznymi. Warunkiem będzie zameldowanie na pobyt stały lub czasowy na terenie naszego miasta lub wskazanie Białegostoku jako miejsca płatności podatku dochodowego.

Wielu mieszkańców potrzebuje odpowiednich warunków do leczenia i dostępu do fizjoterapeuty. Chcemy im to ułatwić poprzez organizowanie rehabilitacji finansowanej z innych źródeł niż NFZ. Dlatego już od 2018 roku Miasto organizuje zabiegi w szpitalu Miejskim – powiedziała zastępczyni prezydenta Białegostoku Eliza Cybulko.

W 2024 roku z bezpłatnych zabiegów będzie mogło skorzystać ok. 700 osób. Zapisy rozpoczną się 4 lipca i będą realizowane wyłącznie telefonicznie, do wyczerpania limitu, pod następującymi numerami telefonów: 85 742 60 33, 791 448 519, 698 090 727. Decyduje kolejność zgłoszeń. Każdy chętny będzie mógł zapisać siebie oraz jedną dodatkową osobę.

W 2023 roku w programie rehabilitacyjnym uczestniczyło ponad 600 osób. Wykonano ponad 500 pakietów zabiegowych na łączną kwotę 200 tys. zł.

Red. M. L.

Fot. UM Białystok

Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy