Białystok. Alicja Skindzielewska została odwołana ze stanowiska dyrektora szpitala MSWiA

Alicja Skindzielewska nie jest już dyrektorem szpitala MSWiA w Białymstoku

Ze stanowiska odwołał ją Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcin Kierwiński. 

– Pani Alicja Skindzielewska została z dniem 31.01.2024 r. odwołana ze stanowiska dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku. Decyzję ministra spraw wewnętrznych i administracji Marcina Kierwińskiego wręczył Pani dyrektor wojewoda podlaski Jacek Brzozowki – poinformowała rzeczniczka wojewody Inga Januszko-Manaches.

Alicja Skindzielewska kierowała szpitalem MSWiA od października 2019 roku. Już w marcu następnego roku placówkę przekształcono w szpital jednoimienny w związku z pandemią koronawirusa. Potem szpital jeszcze ponad 20 razy na polecenie wojewody podlaskiego dostosowywał się do różnych form opieki nad pacjentami w związku z pandemią.

W 2019 roku szpital MSWiA odnotował około 6 milionów złotych strat, ostatnie lata kończył z około dwumilionowym zyskiem. Zatrudnionych jest w nim około 700 osób.

Nie wiadomo kto będzie nowym szefem białostockiej placówki. Na razie obowiązki zarządzającego przejął zastępca dyrektora do spraw medycznych.

Red. M. L.

Fot. Podlaskie24.pl

Podlaski Urząd Wojewódzki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy