Do wojewódzkich stacji pogotowia ratunkowego w Podlaskiem trafił sprzęt medyczny warty 1,5 miliona złotych

Wojewoda podlaski przekazał sprzęt medyczny o wartości 1,5 mln zł stacjom pogotowia ratunkowego i szpitalowi w Sejnach

Sprzęt medyczny warty 1,5 miliona złotych trafił do wojewódzkich stacji pogotowia ratunkowego z woj. podlaskiego. To wsparcie Polski w związku z wojną na Ukrainie i działaniami podejmowanymi na rzecz uchodźców.

Respiratory, defibrylatory i urządzenia do kompresji klatki piersiowej o łącznej wartości niemal 1,5 mln zł trafią do Wojewódzkich Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, Łomży i Suwałkach oraz do Szpitala Powiatowego w Sejnach. Sprzęt z Ministerstwa Zdrowia przekazał w czwartek (7.09) przedstawicielom placówek wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Ministerstwo Zdrowia sprzęt otrzymało ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). To wsparcie Polski w związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie oraz działaniami podejmowanymi na rzecz uchodźców. Sprzęt medyczny trafi do zespołów ratownictwa medycznego czynnie zaangażowanych w udzielanie pomocy osobom przybyłym na terytorium Rzeczypospolitej w wyniku wojny.

– Cieszę się, że możemy być pośrednikami w przekazaniu sprzętu do podlaskich jednostek ochrony zdrowia. Trafiło do nas 31 nowoczesnych urządzeń, które są sprawdzone, bo takich właśnie używają zespoły ratownictwa medycznego – mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. – Mam nadzieję, że będzie to istotne wsparcie ich działań, które pomoże ratować życie i zdrowie pacjentów – dodał.

SP ZOZ WSPR w Białymstoku otrzymało 14 urządzeń: 2 defibrylatory, 7 respiratorów i 5 urządzeń do kompresji klatki piersiowej o łącznej wartości 660 tys. zł.

WSPR SP ZOZ w Łomży – 9 urządzeń: 2 defibrylatory, 4 respiratory, 3 urządzenia do kompresji klatki piersiowej o łącznej wartości 430 tys. zł.

WSPR SP ZOZ w Suwałkach – 5 urządzeń: defibrylator, 2 respiratory, 2 urządzenia do kompresji klatki piersiowej o łącznej wartości 250 tys. zł.

SP ZOZ w Sejnach – 3 urządzenia: defibrylator, respirator, urządzenie do kompresji klatki piersiowej o łącznej wartości 150 tys. zł.

– Opieka medyczna nad uchodźcami z Ukrainy to dodatkowe obciążenie dla ratowników medycznych. Do tej pory, czyli od końca lutego 2022 roku, wyjeżdżali do nich z pomocą ponad 640 razy. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie – dodał wojewoda podlaski.

W imieniu dyrektorów poszczególnych placówek głos zabrał dyrektor WSPR w Białymstoku Bogdan Kalicki.

– Jest to sprzęt z najwyższej półki, całkowicie kompatybilny z tym, z którym dzisiaj pracujemy, czyli jego użytkowanie nie będzie rodziło żadnych dodatkowych komplikacji, trudności. Aby personel mógł skutecznie realizować działania ratownicze, musi dysponować niezawodnym, najnowszej generacji sprzętemdlatego dziękujemy i na pewno będziemy z niego korzystać – podkreślił dyrektor.

Szacowana wartość przekazanego sprzętu to mln 490 tys. zł.

Red. M.L.

Fot. PUW

Podlaski Urząd Wojewódzki

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy