Szpital MSWiA w Białymstoku drugim w województwie podlaskim jednoimiennym szpitalem zakaźnym


Szpital MSWiA w Białymstoku drugim w województwie podlaskim jednoimiennym szpitalem zakaźnym! To druga tego typu placówka w regionie po ustanowionym przez Wojewodę Podlaskiego Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku na mocy decyzji wojewody podlaskiego z dn. 17 marca 2020 roku zostanie przeprofilowany w jednoimienny szpital zakaźny. To druga tego typu placówka w regionie po Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.

,,Mając na uwadze wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2, niezbędne jest zwiększenie świadczeń opieki zdrowotnej dla osób z podejrzeniem zakażenia lub choroby zakaźnej COVID-19 w celu zapewnienia tym osobom właściwego dostępu do diagnostyki i leczenia.”- czytamy w komunikacie Podlaskiego urzędu Wojewódzkiego.

Przekształcenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku im. Mariana Zyndrama Kościałkowskiego w jednoimienny szpital zakaźny ma na celu zwiększenie dostępności świadczeniobiorców do leczenia choroby zakaźnej COVID-19. To usprawni przede wszystkim proces diagnozowania, hospitalizowania i leczenia osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Wojewoda podlaski wydał decyzję zgodnie z art.. 11 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374).

Harmonogram przekształcenia będzie ujęty w odrębnym poleceniu.

Red. OKO

Fot. PUW

PUW

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy