Szpital w Choroszczy został laureatem ogólnopolskiego plebiscytu „Symbol”

Szpital w Choroszczy wygrał ważny plebiscyt – został laureatem tegorocznej edycji programu „Symbol”

Spośród 300 placówek medycznych nominowanych do tej prestiżowej nagrody tylko trzy otrzymały tytuł Symbolu Nowoczesnej Opieki Medycznej. Jednym z wyróżnionych ośrodków został Samodzielny Publiczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. dr St. Deresza w Choroszczy.

Tytuł ten jest przyznawany instytucjom uznawanym za najlepiej funkcjonujące w swojej branży i stanowiące wzór do naśladowania. To dowód uznania za znakomite funkcjonowanie, które jest wzorem do naśladowania.

Cieszę się, że instytucja od 90 lat będąca wizytówką Choroszczy jest wśród liderów branży – mówi starosta Powiatu Białostockiego Jan B. Perkowski.

XIII edycja programu Symbol wyłoniła liderów swoich branż

Wśród laureatów znalazł się SPP ZOZ w Choroszczy.
Tytuł ten przyznawany jest najlepiej funkcjonującym w swojej branży instytucjom, uznanym za swoisty wzór do naśladowania. Najlepsi w kraju przedstawiciele firm, przedsiębiorstw, uczelni i innych instytucji zostali nagrodzeni podczas uroczystej Gali Finałowej programu Symbol 2023, która odbyła się 16 i 17 listopada w Katowicach. Nagrodę z rąk Jakuba Lisieckiego, dyrektora zarządzającego PubliCity Media Group, redaktora naczelnego „Monitora Biznesu” i Monitora Rynkowego, odbierał dyrektor szpitala Krzysztof Szeweluk.
Od 2011 roku, kiedy program wystartował, w jego ramach zostało wyróżnionych ok. 700 przedsiębiorstw. Jak zaznaczono, do udziału w nim kwalifikują się jedynie „najbardziej innowacyjne oraz ukierunkowane na przyszłość i postęp firmy oraz instytucje z całej Polski, które zostały jednocześnie nominowane i zweryfikowane przez organizatorów”.

Jak zaznaczył dyrektor placówki Krzysztof Szeweluk, otrzymana nagroda jest potwierdzeniem tego, że szpital ciągle się rozwija, stale wprowadzając nowoczesne rozwiązania z zakresu psychiatrii zarówno te oparte na technologiach, jak i te związane z personelem i jego podejściem do pacjenta.

Mimo wyróżnienia nie zamierzamy spoczywać na laurach. Już w najbliższej przyszłości otworzymy w szpitalu kuchnię centralną, a jeśli chodzi o działalność leczniczą, to planujemy rozszerzenie centrów zdrowia psychicznego o powiat sokólski, czy też o powiat wysokomazowiecki – powiedział.

Red. M.L.

Fot. UMWP/ Szpital w Choroszczy

Szpital w Choroszczy / Podlasie.eu

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy