Szpital w Suwałkach będzie miał nowy sprzęt i aparaturę medyczną

Zarząd województwa podlaskiego (1.07) przeznaczył 170 tys. zł z budżetu województwa na zakup sprzętu i aparatury medycznej dla Wojewódzkiego Szpitala im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

Z dofinansowania zostaną zakupione m.in. stoły zabiegowe i operacyjne, respiratory, aparaty do znieczulenia. Sprzęt będzie zasilał oddziały suwalskiego szpitala.

A wszystko w ramach dofinansowania projektu „Medycyna ratunkowa w sytuacjach kryzysowych” z Programu Interreg VI-A Litwa – Polska na lata 2021-2027. Szpital Wojewódzki w Suwałkach w partnerstwie ze Szpitalem Okręgowym w Olicie na Litwie realizują zadanie, które przyczyni się do wzmocnienia placówek medycznych w sytuacjach kryzysowych.

Projekt obejmuje zakup sprzętu i aparatury medycznej w tym oświetlenie zabiegowe, kardiomonitory, oraz łóżka. Wykorzystany zostanie na oddziałach ratunkowym, anestezjologicznym, intensywnej opieki medycznej i bloku operacyjnym.

Będą to także specjalistyczne szkolenia dla pracowników szpitala z zaopatrywania i leczenia obrażeń pacjentów.

Wartość projektu to blisko 2,4 mln zł. na lata 2024-2025. Dofinansowanie z budżetu województwa wyniesie ponad 235 tys. zł.

Red. M. L.

Fot. arch. Podlaskie24.pl

Podlaskie.eu

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy