Za nami biegowy weekend w Białymstoku

Ponad tysiąc dwieście dzieci oraz dwa tysiące dorosłych biegaczy wzięło udział w weekend (21-22 września) w 9. edycji „Białystok Biega”. Tegoroczna impreza biegowa miała dwoje głównych bohaterów – Katarzynę Jankowską i Sierheja Krawczenię, którzy wygrali sobotnią „Nocną Piątkę” i niedzielną „Szybką Dychę”. Łącznie do mety dobiegło 1988 osób – to nowy rekord frekwencji białostockiej imprezy.

Biegowy weekend w Białymstoku rozpoczął się w sobotę od biegów Homeschool Run. Najmłodsi (urodzeni w latach 2014-2017) mieli do przebiegnięcia dystans 100 metrów. Dzieci urodzone w latach 2009-2013 biegły na 600 m, a najstarsze (roczniki 2004-2008) miały do przebycia kilometr. Każde dziecko, które dotarło na metę, dostało pamiątkowy medal.

Homeschool Run zakończył tegoroczny cykl startów najmłodszych adeptów biegania „Super Biegacz”, w trakcie którego dzieci kompletowały w specjalnych książeczkach naklejki za starty w kolejnych imprezach Fundacji Białystok Biega. Kto zdobył co najmniej trzy nalepki, mógł odebrać specjalny medal i tytuł Super Biegacza.

W sobotę wieczorem ulicą Św. Ojca Pio zawładnęli dorośli – prawie 1,3 tys. uczestników „Nocnej Piątki”. Trasa tego biegu prowadziła przez centrum miasta. Natomiast w niedzielę głównym wydarzeniem był bieg „Szybka Dycha”. Uczestnicy zmagań na 5 km i na 10 km często walczyli o swoje życiowe rekordy, bo trasy obu biegów posiadały atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Bieg na dystansie 5 km ukończyło 1240 osób, a do mety „dychy” dotarło 748 biegaczy. Wszyscy, którzy dotarli do mety w sobotę i w niedzielę otrzymali pamiątkowe medale.

“Ogromnie się cieszę, że wspólnie z Fundacją Białystok Biega udało się nam stworzyć taką ofertę dla miłośników biegania. Coraz więcej białostoczan spędza czas wolny biegając. Imprezy biegowe organizowane w Białymstoku doceniają goście zarówno z kraju, jak i zagranicy. To wielkie zainteresowanie startami w Białymstoku jest zasługą wszystkich – uczestników, kibiców oraz mieszkańców naszego miasta, którzy potrafią stworzyć swoim gościom niezwykłą, niepowtarzalną atmosferę” – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Fundacja Białystok Biega była jednym z pierwszych organizatorów imprez biegowych w Polsce, który zastąpił kubeczki plastikowe papierowymi odpowiednikami. Poza tym od 4 lat woda w punktach odżywczych dostarczana jest przez Wodociągi Białostockie. Białostocka woda wodociągowa nie tylko zaspokaja pragnienie, ale też pozwala uzupełnić niedobory biopierwiastków w organizmie.

Od lat przy okazji białostockich imprez biegowych, takich jak PKO Białystok Półmaraton czy Electrum Ekiden, podczas zapisów uczestnicy mogą przekazywać dobrowolne wpłaty-cegiełki na wskazany cel charytatywny. W tym roku pieniądze były zbierane na zakup protezy przedramienia i ręki dla 14-miesięcznej Blanki.

Red. M.L.

Fot. UM Białystok

Urząd Miejski Białystok

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider nowy
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o