II Podlaska Aukcja Bydła Hodowlanego w Sokołach

– Chcemy, żeby sprzedaż była prowadzona w dobrych warunkach, żeby hodowcy mieli taką platformę do spotkania, wymiany doświadczeń, porównania zwierząt. Najczęściej sprzedaż prowadzona jest „z obory”, a tutaj jest okazja, by porównać różne hodowle, różne zwierzęta. Każdy gospodarz może zwrócić uwagę na aspekty, które najbardziej go interesują – przekonywał Karol Faszczewski, wiceprezes PZHBiPM. Pierwsza odniosła sukces, więc przyszedł czas na drugą. W niedzielę, 19 lutego 2023 roku odbyła się II Podlaska Aukcja Bydła Hodowlanego.

Impreza w Centrum Wystawienniczym w Sokołach (w nowych obiektach na terenie targowiska) zgromadziła najlepszych hodowców z regionu i nie tylko.

Cieszy to, że są tutaj ci, dla których zostało to wybudowane, czyli rolnicy – podkreślał Józef Zajkowski, wójt gminy Sokoły.

W niedzielę można było kupić, ale też obejrzeć dobrze przygotowane zwierzęta, które pochodzą z topowych obór z naszego regionu.

Poszerzamy naszą ofertę. Mamy 8 embrionów wybitnych zwierząt, które można dziś zakupić – mówił Tomasz Cieślik z Pokaniewa.

 

 

 

Red. Marta Śliwińska

Fot. Marta Śliwińska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy