Jesień. Czas sadzić kwiaty cebulowe

Jesień w ogrodzie to czas pracowity. Trzeba przygotować grządki i rabatki na zimę, ostatni raz przed nadejściem mrozów skosić trawę, okryć wrażliwe na zimno rośliny. Żeby wczesną wiosną cieszyć się pięknymi kwiatami, teraz trzeba posadzić cebule tulipanów, hiacyntów, przebiśniegów czy żonkili. Najlepiej zaopatrzyć się w ostrą  i solidną sadzarkę do cebulek. Cebule sadzimy na odpowiedniej głębokości. Powinna trzykrotnie przekraczać wielkość cebuli, co znaczy, że dla tulipanów wykopuje się dołek o głębokości 10-15 centymetrów.

 

Im większa jest cebulka tym większa głębokość sadzenia. Jeśli obawiamy się, że do naszych cebulek mogą się dobrać nornice, możemy je posadzić w specjalnych koszykach. Tulipany najpiękniej wyglądają w grupach.

Pamiętajcie ogrodnicy, że cebulowe można sadzić nawet pod drzewami, bo przecież zdążą przekwitnąć zanim drzewa będą miały duże liście.Trzeba jednak uważać na miejsca długo zacienione. Tulipan czy inny kwiat cebulowy będzie się wtedy pokładał i gorzej kwitł. Do dzieła!

Jeśli już posadzisz cebulki swoich ulubionych kwiatków, ale ich los zimą spędza ci sen z powiek można o nie zadbać lepiej. Zabezpiecz je na zimę. Miejsce zakopania cebulek przykryj dobrze liśćmi lub korą sosnową. Ściółkowanie sprawi, że kwiaty ogrodowe nie przemarzną. Niestety może się to okazać konieczne, bo nowe odmiany są bardziej nieodporne na zimno. Nie to co cebule, które rosły w ogródkach naszych babć.

Ściółka ma jeszcze drugą zaletę. Utrzymuje odpowiednią wilgotność powietrza. Przykryte jesienią cebule będą pod taką kołderką dobrze nawodnione. Pamiętajcie ogrodnicy! Wczesną wiosną, po zakończeniu się przymrozków odkryć ściółkę. Ułatwi to kwiatom życie. Będą mogły swobodnie rosnąć i rozwijać się. Odwdzięczą się z pewnością pięknym i długim kwitnieniem.

Głowa do góry, przecież wiosna już za kilka miesięcy!

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy