Córka Gienka-rolnika z Podlasia apeluje do odwiedzających ojca


Córka Gienka- rolnika z Podlasia apeluje do odwiedzających ojca

Córka słynnego Pana Eugeniusza Onopiuka znanego jako Gienek (popularność przyniósł jemu i synowi Andrzejowi udział w programie Rolnicy.Podlasie) apeluje do licznie odwiedzających ojca gości . Napisała specjalny list. Czytamy w nim:

Witam serdecznie wszystkich miłośników serialu dokumentalnego „Rolnicy. Podlasie”.

Do tej pory nie wypowiadałam się publicznie, w internecie na temat serii, ale ostatnie sytuacje, które spotkały mojego ojca Eugeniusza i brata Andrzeja zmusiły mnie do zwrócenia uwagi na zachowanie niektórych osób odwiedzających ich gospodarstwo, a zwłaszcza dom.

Każdego dnia przyjeżdżają do nich ludzie chcący odwiedzić gospodarstwo, jednak nie zastanawiają się oni, jakie to niesie skutki dla rodziny i sąsiadów. Oczywiście, nie mam na myśli wszystkich gości – chodzi mi dokładnie o tych, którzy przywożą ze sobą alkohol i chcą spożywać go z moim Ojcem.

Tata nie powie im, że źle się czuje, więc ci bezwzględnie wykorzystują jego brak asertywności. Brat Andrzej nie pije, ale nie wyprosi ich, a ojciec ma już 65 lat – jest już w wieku emerytalnym i trzeba szanować jego zdrowie.

Dlatego gorąco apeluję do tych osób – jeżeli chcecie odwiedzić gospodarstwo Gienia i Andrzeja, to nikt wam nie zabrania, ale proszę – nie przywoźcie ze sobą alkoholu. Zamiast niego mile widziany będzie za to suchy chleb dla zwierząt gospodarskich, czy też karma dla kotów i psów.

Pozdrawiam – Paulina

Akumulator, karma i słodycze

Reakcja lokalnej społeczności była błyskawiczna. Młodzież z Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim zrobiła zrzutkę  i przywiozła gospodarzom z Plutycz lepsze prezenty. To nowy akumulator do ciągnika. Stary został skradziony.

Pisaliśmy o tym Nieznani sprawcy okradli Andrzeja i Gienka z Plutycz.

Andrzej i Gienek z Plutycz dostali także od młodzieży z Bielska dwa worki karmy dla psów. Gospodarze dostali także słodycze.

Rolnicy są wzruszeni i wdzięczni:

,,Od czasu listu  goście odwiedzają nas częściej z pożywieniem dla zwierząt. Chcielibyśmy podziękować wszystkim dobrym ludziom”- mówi Andrzej Onopiuk z Plutycz

Według relacji rolników odwiedzają ich tłumy gości. W weekendy nawet do 100 osób.

Zobacz film:


Red. OKO

Fot. Podlaskie 24.pl

4.2 6 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba

Pozdrawiam serdecznie! Czekam n drugą serię Rolników.

Jan

Chciałbym tam zamieszkać,jestem emerytem z Krakowa

jacek

Gienek wymiata !!

Jan

A jak tam zamieszkać na starość

Fran

Gienek jest dorosly… Wie co robi… Niech wiec corka sie odp…

Partnerzy