Deszczowy Krajowy Dzień Kukurydzy w Szepietowie

 W Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wielu rolników wzięło udział w Krajowym Dniu Kukurydzy. Szereg atrakcji i bogata oferta wystawiennicza przyciągnęła miłośników złotego ziarna, mimo kapryśnej pogody.

Przedsięwzięcie zorganizowane w ramach współpracy Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie oraz Polskiego Związku Producentów Kukurydzy w Poznaniu stworzyło możliwość wyjątkowego spotkania przedstawicieli firm nasiennych, plantatorów, miłośników kukurydzy oraz wielu gości.

Kukurydza na stałe wpisała się w strukturę uprawy podlaskich pól jako podstawa roślin paszowych wykorzystywana w żywieniu bydła. Dlatego święto jej poświęcone, cieszy się tak wielkim zainteresowaniem wśród podlaskich rolników.

Podczas Krajowego Dnia Kukurydzy goście mogli zobaczyć aż 130 jej odmian od 20 czołowych  firm nasiennych, zapoznać się z odmianami przeznaczonymi do zbioru na kiszonkę i  porównać różne odmiany kukurydzy. Uczestnicy otrzymali pomoc i fachową konsultację, którą świadczyli doradcy Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. W tym samym namiocie odbyła się również promocja Projektu eDWIN. Podczas święta „złotego ziarna” zostały prowadzone konsultacje w zakresie produkcji kukurydzy, które przeprowadziła Anna Kołakowska z Krajowej Federacji Producentów Nasion Kukurydzy i Sorgo.

Pokazy pracy innowacyjnych maszyn uprawowych, niestety przez niesprzyjające warunki pogodowe pokazy zostały odwołane.

Na stoisku Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka Rolnicy mogli skorzystać z doradztwa żywieniowego i badania kukurydzy na zawartość suchej masy.

Red. OKO

Fot. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

na podst.Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy