Kulesze Kościelne. Dożynki i Festyn św. Bartłomieja

– Mamy cztery okazje do świętowania. Mamy dzisiaj dożynki, odpust, przekazanie wozów strażackich i w tym tygodniu zaszczytną funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej objął nasz krajan, Cezary Kulesza – podkreślał wójt Stefan Grodzki. 22 sierpnia w Kuleszach Kościelnych odbył się Festyn św. Bartłomieja.

Dożynki parafialno-gminne połączono z odpustem na św. Bartłomieja. Tak duża impreza stała się też okazją, by oficjalnie przekazać i poświęcić dwa nowe wozy strażackie – „Renię” i „Mańka”.

Wóz strażacki Renault dostaliśmy za frekwencję w wyborach. Cieszę się, że to zorganizowałem, że strażacy zgodzili się dowodzić osoby, które nie mogłyby same przybyć na wybory prezydenckie. A drugi wóz zakupiliśmy dzięki środkom od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Funduszu Sprawiedliwości oraz z budżetu gminy Kulesze Kościelne. Te wozy są bardzo potrzebne, chociaż dobrze by było, żeby rzadko wyjeżdżały do pożarów i wypadów, chociaż w tej chwili pożarów jest mało, częściej wyjeżdżamy do wypadków drogowych –  mówił Jan Dmochowski, prezes OSP Kulesze Kościelne.

Festyn św. Bartłomieja rozpoczął się Mszą Św. Dożynkową, po której uczestnicy, wraz z wieńcami dożynkowym, przemaszerowali na plac gminny. Tam na uczestników czekały m.in.: występy młodzieży trenującej na co dzień swoje talenty przy Centrum Kulturalno-Edukacyjnym Wsi w Kuleszach Kościelnych i prezentacje lokalnych zespołów, strefa strażacka oraz możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcie z „RENIĄ” – samochodem ratowniczo-gaśniczym pozyskanym dzięki zaangażowaniu mieszkańców gminy w akcję „BITWA O WOZY”. Do tego strefa zabaw dla dzieci, zawody FARMATRON (rolnicza wersja RUNMAGEDDON). Wydarzenie uświetnił koncert gwiazdy wieczoru – zespołu D-Bomb oraz pokaz pirotechniczny.

Podczas festynu, w Strefie Zdrowia, działał Plenerowy Punkt Szczepień Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem, w którym można było zaszczepić się jednodawkową szczepionką przeciw Covid -19 bez wcześniejszej rejestracji.

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy