MRiRW do 31 maja wydłuża nabór wniosków o dofinansowanie nawozów


Do końca maja wydłużony został termin naboru wniosków o dofinansowanie nawozów mineralnych – poinformował resort rolnictwa. Rolnicy mogą otrzymać 500 zł na 1 ha dla upraw rolnych, a dla łąk i pastwisk na gruntach ornych – 250 zł na 1 ha.

Ministerstwo wyjaśniło, że chodzi o nabór wniosków o dofinansowanie zakupu nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez, które producent rolny nabył od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r.

„Za datę złożenia wniosku uznaje się datę wpływu tego wniosku do biura powiatowego Agencji (ARiMR – PAP) właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego” – dodano.

Ministerstwo uszczegółowiło, że pozostałe warunki otrzymania pomocy pozostają bez zmian.

W połowie kwietnia Komisja Europejska zatwierdziła polski program o wartości 3,9 mld zł przeznaczony na wsparcie polskiego rolnictwa w kontekście inwazji Rosji na Ukrainę. Oznaczało to zgodę na dopłaty do nawozów. Wysokość wsparcia dla upraw rolnych (nie więcej niż 50 ha) wynosi 500 zł na 1 ha, zaś dla łąk i pastwisk oraz traw na gruntach ornych – 250 zł na 1 ha powierzchni. (PAP)

Red. M.L.

Fot. arch. Podlaskie 24.pl / PAP/ Twitter MRiRW

MRiRW / PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy