Piknik Rolniczy w Krzyżewie-galeria zdjęć


Piknik Rolniczy w Krzyżewie

W niedzielę 9 sierpnia 2020 roku na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Krzyżewie wiele osób uczestniczyło w zorganizowanym Pikniku Rolniczy pt. „Promocja podlaskich tradycji związanych z rolnictwem, produktami regionalnymi i rękodziełem w miejscowości Krzyżewo”.

W programie pikniku przewidziano m.in.:pokaz kręcenia miodu z pasieki przyszkolnej z degustacją; pokaz rękodzieła ludowego z woj. podlaskiego w tym: warsztaty z garncarstwa, haftu i koronki. Były promowane produkty lokalne.

Można było uczestniczyć w warsztatach z kiszenia regionalnych warzyw z degustacją. Spróbować można było potraw lokalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich: Boróweczki ze Srebrnego Borku i Kobylińskie Maczki z Kobylina Borzymy. W programie było także zwiedzanie wystawy tkackiej; pokaz maszyn rolniczych. Przez cały czas trwania Pikniku Rolniczego można było zwiedzać Szkołę Rolniczą w Krzyżewie.

Gościem specjalnym Pikiniku Rolniczego w Krzyżewie był Zespół Klekociaki z Bociek, który przedstawił obrzęd żniwny tzw. oborywanie przepiórki. Podczas pikniku pojawił się także Krzysztof Dzierma, aktor znany m.in. z trylogii filmów „U Pana Boga”. Wszyscy chcieli zrobić sobie z nim zdjęcie.;-)


Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy