Podlaskie Porozumienie Rolnicze-FILM

Przedstawiciele związków i organizacji rolniczych z woj. podlaskiego spotkali się 21.02.2022 w Porosłach i w obliczu trudnej sytuacji w rolnictwie założyli Podlaskie Porozumienie Rolnicze. Przygotowali petycję do ministra rolnictwa. Dali ministrowi na odpowiedź 14 dni.

Jeśli ich postulaty nie spotkają się ze zrozumieniem i nie dojdzie do rozmów nie wykluczają, że  ich organizacja stanie się komitetem protestacyjnym. Część z rolników nie wyklucza udziału w protestach zapowiedzianych na środę w Warszawie.

Rolnicy domagają się interwencji ze strony rządu w celu stabilizacji dochodów gospodarstw rolnych. Wskazują, że z ciągłym wzrostem cen środków do produkcji opłacalność w rolnictwie spada. Podlaskie Porozumienie Rolnicze domaga się między innymi  tanich kredytów, paliwa rolniczego, wydobycia z zapaści produkcję trzody chlewnej, objęcia koni dopłatami i stworzenia definicji rolnika aktywnego.

Podlaskie Porozumienie Rolnicze reprezentuje 15 organizacji.

Biorąc pod uwagę, że gospodarstwa rolne są na skraju wytrzymałości ekonomicznej, chcemy wspólnie przedstawiać nasze postulaty wobec rządu– powiedział prezes Podlaskiej Izby Rolniczej Grzegorz Leszczyński.

 

Red. Małgorzata Kotarska-Ołdakowska

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy