Wnioski o dopłaty bezpośrednie do 15 czerwca

Wnioski o dopłaty bezpośrednie do 15 czerwca. Tegoroczna kampania rozpoczęła się 1 marca, jednak w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii wydłużono rolnikom terminy składania wniosków.

W tym roku po raz kolejny rolnicy starający się o dopłaty bezpośrednie lub obszarowe mogą skorzystać z ułatwienia.To możliwość złożenia oświadczenia potwierdzającego brak zmian w odniesieniu do wniosku o przyznanie dopłat złożonego w 2019 r.

Złożenie oświadczenia jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o przyznanie dopłat bezpośrednich na rok 2020.

Ostatnim dniem na skuteczne złożenie oświadczenia będzie poniedziałek, 8 czerwca 2020 r.

 Oświadczenia takie mogą składać rolnicy, którzy zadeklarowali we wniosku złożonym w 2019 r. powierzchnię gruntów ornych mniejszą niż 10 ha. Do tego potwierdzają brak zmian. Chcą także ubiegać się o te same płatności i w roku minionym wnioskowali wyłącznie o:

– jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową, płatność związaną do powierzchni uprawy chmielu, płatność do owiec i płatność do kóz, płatność niezwiązaną do tytoniu;

– płatności dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi lub innymi szczególnymi ograniczeniami (płatność ONW) (PROW 2014-2020);

– wypłatę pomocy na zalesianie (PROW 2007-2013);

– premię pielęgnacyjną i premię zalesieniową (PROW 2014-2020).

Rolnicy, którzy nie złożą w przewidzianym terminie oświadczenia potwierdzającego brak zmian, mogą złożyć wniosek o przyznanie płatności, zarówno przez aplikacje eWniosekPlus, jak i w wersji papierowej. Termin składania wniosków upływa 15 czerwca 2020 r.

Podlaskie dopłaty bezpośrednie

,,W województwie podlaskim rolnicy  złożyli 11 870 oświadczeń, a to stanowi 98,13% wszystkich złożonych oświadczeń w stosunku do roku 2019″– informuje Iwona Chrapowicz z Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

Łącznie do Podlaskiego OR ARiMR wpłynęło do tej pory 57 859 oświadczeń i wniosków, stanowi to 72,43% złożonych oświadczeń i wniosków w stosunku do składających wnioski obszarowe w roku 2019.

Red. OKO

Fot. Unsplash

na podst. ARiMR

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy